Thermaflex stawia na oszczędność i zrównoważony rozwój

Thermaflex stawia na oszczędność…

W obliczu zmian klimatycznych i światowego kryzysu energetycznego, świadome firmy na całym świecie coraz mocniej stawiają na zrównoważony rozwój. Dzięki innowacyjnym oraz proekologicznym procesom, technologiom oraz postawom, możliwe jest osiąganie i utrzymywanie znaczących oszczędności w zużyciu zasobów naturalnych. O jakich działaniach tu konkretnie mowa? Na te pytania odpowiada Cezary Naliwajek, Commercial Director Insulation Europe w Thermaflex.

Kształtowanie i propagowanie proekologicznych postaw, jak i wdrażanie przyjaznych środowisku technologii oraz procesów produkcyjnych to niezwykle istotny krok w zachowaniu równowagi między ochroną środowiska a działalnością człowieka. Kierunkiem tym podąża coraz więcej przedsiębiorstw z krajów europejskich. Również firmy z Polski w swych strategiach działań, uwzględniają nie tylko cele biznesowe, ale również aspekty środowiskowe.

-  Elementem zrównoważonego rozwoju jest ekologiczne tworzenie wysokiej jakości wyrobów budowlanych - w tym rozwiązań izolacyjnych. Jest to wielopoziomowy proces, który zaczyna się już na etapie projektowym, przechodzi przez produkcję oraz certyfikację produktów, a kończy się na dostawie oraz montażu u klienta. Taka dbałość o kwestie środowiskowe, a także niższe zużycie energii, oznacza mniejsze koszty dla klientów i użytkowników końcowych, niższą emisję szkodliwych substancji oraz dłuższą żywotność budynków, instalacji i urządzeń - mówi Cezary Naliwajek.

Podchodząc poważnie do kwestii zrównoważonego rozwoju, kierujemy swoją uwagę na produkty, które nadają się do recyklingu (lub składają się z materiałów nadających się do powtórnego przetworzenia) i są produkowane przy użyciu przyjaznych dla środowiska technologii z materiałów dostawców, którzy podzielają tego typu zasady. Ekspert Thermaflex wskazuje również, że takie rozwiązania powinny być tworzone z bezpiecznych materiałów, posiadając odpowiednie certyfikaty - m.in. Środowiskową Deklarację Produktu (EPD). Nie bez znaczenia jest także aspekt minimalizowania strat energii przy maksymalizacji wykorzystania energii odnawialnej.


thermaflex-zrownowazony-rozwoj-4

Nie tylko produkt

Zrównoważony rozwój jest nierozerwalnie połączony z potrzebami rynku i rosnącymi wymaganiami klientów - nie tylko w zakresie samych parametrów danego wyrobu. Zasady dbałości o środowisko i społeczeństwo dotyczą również samych przedsiębiorstw, które łączą wysoką jakość działań interdyscyplinarnych zespołów z ekologiczną produkcją i zaangażowaną obsługą klienta.

Przykładem tego jest Thermaflex, który już od 42 lat dostarcza trwałe, nienaruszające równowagi ekologicznej i przyjazne dla środowiska rozwiązania dla efektywnej dystrybucji energii cieplnej. Wraz z innymi uczestnikami rynku, współprojektuje i wytwarza innowacyjne systemy izolacji technicznych do instalacji grzewczych, sanitarnych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych oraz chłodniczych. Priorytetowym działaniem firmy jest zapewnienie redukcji strat energii cieplnej przy jej przesyle.

- Proces projektowy naszych rozwiązań opiera się na współpracy doświadczonych pracowników reprezentujących różne działy w ramach zespołu Research & Development jednoczącego pracowników z różnych krajów - głównie z Polski i Holandii, w tym osób związanych bezpośrednio z rynkiem, czyli handlowców oraz pracowników odpowiedzialnych za produkcję - wyjaśnia ekspert Thermaflex.