Thixomolding - rozwiązania w zakresie produkcji materiałów lekkich

Thixomolding - rozwiązania…

BOLE - producent maszyn do formowania wtryskowego - od dłuższego czasu jest liderem na rynku technologii wieloskładnikowych w Chinach. Dzięki rozwiązaniom dla maszyn o sile zamykania od 50 ton do 4000 ton z maksymalnie 7 różnymi jednostkami wtryskowymi, BOLE zaopatruje chińskich klientów w swoje urządzenia już od kilku lat.

Ważną kwestią, szczególnie w przypadku maszyn wielokomponentowych, jest możliwość ich elastycznego wykorzystania. BOLE wykorzystuje swoją specjalną technologię do przesuwania jednostek poziomo i pionowo do stałej płyty maszyny, dzięki czemu klient może uzyskać optymalne punkty wlewu w zależności od formy, a tym samym znacznie obniżyć koszty w obszarze gorących kanałów.

bole-3

Kompetencje w zakresie lekkich konstrukcji

BOLE we własnym zakresie produkuje taśmy z włókna szklanego i węglowego, w oparciu o specyfikację klienta. Przed rozpoczęciem produkcji seryjnej, firma wykonuje również pierwszą serię pilotażową, a następnie dostarcza klientowi kompletną rozwiązanie. Do klientów BOLE należy większość producentów samochodów elektrycznych w Chinach. Długości, struktury i grubości taśm są wykonywane na zamówienie i dostarczane do klientów "Just in Time".

W zależności od zapotrzebowania odbiorcy, BOLE może dostarczyć kompletne urządzenie, który może przetwarzać dowolne taśmy (włókna szklane, metalowe i naturalne), dzięki czemu dodatkowe wzmocnienie komponentów jest możliwe przy niskich kosztach w procesie wtrysku.

bole-1

Technologia Thixomolding

Nowym rozwiązaniem BOLE w dziedzinie wytwarzania lekkich materiałów konstrukcyjnych jest Thixomolding Technology - technologia formowania tiksowego, dedykowana do stopów magnezu.

BOLE posiada w swojej ofercie wtryskarki przeznaczonego do tego celu, a w centrum technicznym BOLE w Chinach dostępne są maszyny o masie do 1600 ton i masie wtrysku do 15 kg.

Tam przeprowadzane są również testy z narzędziami klienta i opracowywany zostaje materiał według własnych formuł magnezu w celu poprawy właściwości magnezu w zakresie odporności na korozję, przewodności cieplnej i wytrzymałości.

bole-2

Czym jest technologia thixomolding?

W procesie thixomoldingu metal jest dozowany w postaci wiórów i stopniowo doprowadzany do temperatury przetwórstwa wynoszącej od 575°C do 620°C. Następnie stopiony metal jest podawany do formy z prędkością od 2000 do 2500 mm/s i zagęszczany. Temperatura formy wynosi od 210 do 240°C, a czas cyklu od 30 do 60 sekund, podobnie jak w technologii przetwórstwa tworzyw sztucznych.


thixomolding
Wysokotechnologiczne wtryskarki dla Przetwórców
 

Wysokotechnologiczne wtryskarki dla Przetwórców tworzyw sztucznych. Szerokie spektrum zastosowań dla wszystkich branż oraz ciągła dostępność w Polskim magazynie europejskiego przedstawiciela. Maszyny hydrauliczne i elektryczne, kolanowe oraz dwupłytowe + maszyny specjalne.

Polska, 41-406 Mysłowice, Katowicka 72

Reportaże

Forum