Thomas Gangl mianowany nowym CEO Borealis

Thomas Gangl mianowany nowym…

W wyniku nabycia większościowych udziałów w Borealis przez OMV AG oraz zintensyfikowanej i bliskiej współpracy pomiędzy OMV i Borealis, Rada Nadzorcza Borealis zdecydowała o powołaniu Thomasa Gangla (49 l.), obecnie członka zarządu OMV AG, na stanowisko CEO Borealis.

Alfred Stern (56 l.), który z powodzeniem przewodził transformacji Borealis z producenta pierwotnych poliolefin w wiodącego dostawcę zaawansowanych i cyrkularnych rozwiązań poliolefinowych oraz lidera na europejskim rynku mechanicznego recyklingu tworzyw sztucznych, został mianowany członkiem zarządu ds. chemikaliów i materiałów w OMV AG i ustąpi ze stanowiska CEO Borealis AG. Thomas Gangl przejmie zaś jego dotychczasową rolę.

Zmiany wejdą w życie 1 kwietnia 2021 r.

- Poprzez mianowanie Thomasa Gangla udało nam się pozyskać z naszych własnych szeregów wyjątkowego menadżera i eksperta, który objął ster Borealis. W ostatnich latach Thomas Gangl odegrał nie tylko znaczącą rolę w kształtowaniu branży rafineryjnej i petrochemicznej w Grupie OMV, ale był również odpowiedzialny za rozpoczęcie recyklingu chemicznego, tym samym kładąc podwaliny pod naszą przyszłą gospodarkę o obiegu zamkniętym - komentuje Rainer Seele, prezes Rady Nadzorczej Borealis AG i CEO OMV.


thomas-gangl-c-omv-ag

Thomas Gangl