Toolex 2013 - nowi wystawcy, międzynarodowe wsparcie

Toolex 2013 - nowi wystawcy… Pawilon główny zapełniony już wiosną, ponad 500 marek reprezentowanych, wsparcie Ambasady Republiki Czeskiej – to tylko wybrane aspekty wyróżniające tegoroczne Targi TOOLEX. Tempo wzrostu i stan zgłoszeń pozwala oceniać, że targi po raz kolejny będą rekordowe.

W tym roku targi TOOLEX wyróżniają się kilkoma nowymi propozycjami. Nowością będzie m.in. wchłonięcie przez Targi TOOLEX projektu WIRTOTECHNOLOGIA, który wcześniej był odrębną imprezą targową. Wydarzenie dedykowane  branży projektowania wirtualnego, CAD, CAM, CAE czy rapid prototyping odbędzie się tym razem w postaci specjalnego salonu tematycznego. Ponadto kolejnym wyróżnikiem nowej edycji targów jest m.in. po raz pierwszy wsparcie przez Ambasadę Czech w Polsce. - Staramy się przygotować odrębną strefę dla przedsiębiorców czeskich, którzy w ramach tego wsparcia oraz wsparcia ze strony Czech Trade, zostaną naszymi wystawcami- dodaje Agnieszka Cieślik, Dyrektor Projektu.

Po raz pierwszy także w tym roku projekt wspierany jest przez zupełnie nowe instytucje takie jak: Polska Izba Gospodarcza Zaawansowanych Technologii czy duża grupa Politechnik takich jak: Rzeszowska, Krakowska, Śląska.  Targi wspierają także dotychczasowi partnerzy jak: Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych i wielu innych instytucjonalnych reprezentantów świata nauki i techniki. Na targi wybierają się również misje gospodarcze, m.in. francuscy reprezentanci biznesu zaproszeni przez UBIFRANCE.

Warto podkreślić, że systematycznie wzrasta liczba wystawców z zagranicy. - Już dziś mogę potwierdzić, że będziemy gościć firmy m.in. z wspomnianych już Czech, Włoch, Austrii, Niemiec, Szwajcarii, Słowacji – informuje Agnieszka Cieślik. Z pewnością dużą pomocą dla tegorocznych wystawców może być nawiązywana współpraca z regionalnymi hotelami. Obiekty na czas targów przygotowują specjalne oferty noclegowe dla gości targowych.

Na targach po raz pierwszy

Podczas tegorocznej wystawy zobaczymy wielu debiutantów targowych. – Cieszymy się, że nowe firmy zgłaszają się do uczestnictwa w naszym wydarzeniu. Wierzymy, że to dzięki naszej pracy zaufali Targom TOOLEX i zdecydowali się gościć u nas . Możemy się pochwalić, że już teraz potwierdziły nam udział m.in. YAMAZAKI MAZAK, BYSTRONIC POLSKA,  PRAMET, WEMAS, TRIMILL, KLEIN. Ponadto ponownie będzie można odwiedzić  stoiska naszych stałych wystawców, m.in.: AGIE CHARMILLES, SCHUNK, ABPLANALP, ECKERT, STIGAL, MTI, FAT HACO, MS SPINEX, Machine Tools International i wiele, wiele innych – łącznie TOOLEX to ponad 500 reprezentowanych marek. – zaznacza Dyrektor Projektu.

Organizatorzy informują, że pawilon główny jest co prawda już zajęty, ale na targach z pewnością nie zabraknie miejsca dla wszystkich którzy chcą wziąć jeszcze udział. Przygotowano drugi pawilon C, o powierzchni niemal 3 tyś m².
Warto przypomnieć, że podczas edycji w 2012 r. zaprezentowało się 295 Wystawców. Reprezentowanych było ponad 350 firm i 25 krajów. Firmy zaprezentowały się na łącznej powierzchni 6857 m2 stoisk. Zobaczyć można było 207 maszyn w ruchu, o łącznej wadze 506 ton. Można było obejrzeć światowej klasy maszyny w cyklu produkcyjnym, jak m.in. obrabiarki do obróbki ubytkowej i plastycznej, urządzenia do obróbki blach na zimno, do obróbki termicznej a także narzędzia profesjonalne najważniejszych międzynarodowych producentów oraz aparaturę kontrolno-pomiarową wiodących marek.

Czytaj więcej:
Targi 1168