Tworzywa dla biegaczy

Tworzywa dla biegaczy
Zdaniem firmy Adidas, nowa technologia Boost, oparta na zastosowaniu w butach biegowych termoplastycznego elastomeru poliuretanowego (TPU), oferuje najwyższy współczynnik zwrotu energii podczas biegu.

- Każdy sportowiec potrzebuje energii, niezależnie od tego, czy biegnie maraton, trenuje do kolejnego sezonu czy po prostu próbuje powrócić do formy - mówi Eric Liedtke, reprezentant firmy. Jego zdaniem nowa technologia łączy pozornie niemożliwe do pogodzenia właściwości: amortyzację i sprężystość.

- Energia jest bronią, która może usunąć cię z rywalizacji - mówi Yohan Blake, mistrz świata na dystansie 100 m, który zaangażował się w promocję produktu. - Dodatkowa energia jest czynnikiem, który pozwala ci wysunąć się na czoło wyścigu, gdzie cenna jest każda milisekunda.

Prezentowany materiał oparty jest na innowacji firmy BASF. Spieniony TPU tworzy strukturę komórkową, którą Adidas opisuje ją jako "tysiące maleńkich kapsuł energii znajdujących się w środkowej części podeszwy".

Testy pianki TPU pokazały, że w zakresie temperatur między +40° a -20°C materiał jest trzykrotnie bardziej wytrzymały niż etylen/octan winylu (EVA), zapewniając dzięki temu pewniejszy bieg. Pianka EVA jest powszechnie używana w butach biegowych.

Nie tylko podeszwa, lecz także wierzch butów Energy Boost zawiera poliuretany. Wykorzystane tam rozwiązanie Adidas Techfit oparte jest na wytrzymałych, elastycznych PU.


brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska

Veroniczka Veroniczka
*.46.124.70

Wysłany: 2014-08-20 13:15:14

Biegam już od paru ładnych lat i wiem, ze dobra podeszwa w bucie to podstawa. Nie dawno kupiłam nowe buty, bo stare miały już kilka lat :)

Iebm
Iebm

Wysłany: 2014-08-20 22:27:16

Szczęściara z Ciebie !

Ramones
Ramones

Wysłany: 2014-08-23 18:35:40

Veroniczka napisał:
Biegam już od paru ładnych lat i wiem, ze dobra podeszwa w bucie to podstawa. Nie dawno kupiłam nowe buty, bo stare miały już kilka lat :)


Made in China ? ;)