Tysięczny EvoBlow firmy Sidel będzie najszybszym w Afryce

Zespół zaufanych ekspertów

Eric Thibault, Prezes Zarządu StrongPack Nigeria, powiedział: "Współpracujemy z firmą Sidel od samego początku naszej działalności i jesteśmy bardzo zadowoleni, że przez cały czas mogliśmy korzystać z usług tego samego zaufanego kierownika realizacji projektu, Yassera Seffo. Zespół ekspertów firmy Sidel sprostał wszystkim wyzwaniom podczas projektowania tej linii wysokiej prędkości w ramach dostępnej przestrzeni. Ściśle współpracowali z zespołem firmy StrongPack, aby znaleźć idealne rozwiązanie, wykorzystując kompaktowy i zoptymalizowany układ Combi. Cieszymy się, że firma Sidel będzie wspierała nasz dalszy rozwój na rynku wód i napojów gazowanych".

Nowy wytrzymały i wyróżniający się projekt butelki

Firma Sidel zaprojektowała nowy kultowy kształt butelki, inspirowany wielokulturowym stylem życia w Nigerii. Łączy on charakterystyczny kształt z wyrazistą konstrukcją, optymalizując zarówno wrażenia użytkownika i trwałość butelki, a także zwiększając jej funkcjonalność i wytrzymałość. Dozowanie azotu do górnej części butelki w fazie napełniania zapobiega powstawaniu podciśnienia i jej pęcznienia, zapewniając lekką i wydajną butelkę - idealnie dopasowaną do lokalnego łańcucha dystrybucji, wymagającego butelek o szczególnej odporności. Nowa linia będzie produkowała butelki o pojemności 600 ml i wadze zaledwie 11,5 g, w paczkach po 12 sztuk. Firma Sidel przeprowadziła pełne testy wykonalności i wydajności procesu rozdmuchiwania z rozciąganiem.

Sprzedaż tysięcznej maszyny EvoBLOW ugruntowuje wiodącą pozycję firmy Sidel w zakresie innowacji dla formowania z rozdmuchem

Firma Sidel wprowadziła na rynek swoją pierwszą komercyjną rozdmuchiwarkę PET ponad 40 lat temu, a obecnie na całym świecie nadal działa 7000 rozdmuchiwarek Sidel SBO wszystkich generacji. Firma oferuje najwyższy poziom konfigurowalności procesu rozdmuchu, aby zapewnić rozwiązania dostosowane do konkretnych potrzeb rynkowych - na przykład w kompletnej linii PET z system powlekania Actis firmy Sidel, która została zainstalowana w zakładzie StrongPack w 2019 r. w celu jak najlepszego dopasowania do lokalnych warunków łańcucha wartości. Eksperci firmy Sidel nieustannie pracują nad optymalizacją procesu rozdmuchiwania, aby zapewnić jak najlepszą jakość i wydajność butelek dla wszystkich rodzajów żywic PET. Obejmuje to pierwotny i recyklingowany PET (r-PET), PET jednorazowy i nadający się do ponownego napełniania (ref-PET), a także przezroczysty, nieprzezroczysty, jednowarstwowy i wielowarstwowy.
1000-evoblow-gallery-sidel-03