Uchwyty z rękojeścią składaną MPE i MPR

Uchwyty z rękojeścią składaną…
Firma Elesa+Ganter wprowadziła do oferty dwa nowe typy uchwytów z rękojeścią składaną o oznaczeniach MPE i MPR. Nowe produkty są przeznaczone do zastosowań w miejscach, w których przestrzeń jest bardzo ograniczona. Materiały, z których je wyprodukowano, zapewniają uchwytom dużą wytrzymałość mechaniczną i środowiskową oraz niską masę.
 
Korpusy i rękojeści obu typów nowych uchwytów wykonane zostały z wzmocnionego włóknem szklanym technopolimeru na bazie poliamidu (PA). Pozostałe elementy, tj. sworznie i sprężyny, ze stali nierdzewnej. Całość odporna jest na warunki atmosferyczne, rozpuszczalniki, oleje, smary oraz wiele innych czynników chemicznych. Zastosowanie poliamidu jako głównego elementu konstrukcji uchwytu, znacznie obniża jego masę, co jest szczególnie ważne we wszelkiego typu aplikacjach mobilnych.

Uchwyt MPE mocowany jest na zewnątrz obudowy urządzenia, przy pomocy dwóch śrub M6 z łbem stożkowym. Aby ustawić rękojeść uchwytu w pozycji pracy, odciągamy ją, obracając o 90 st. Puszczenie rękojeści powoduje automatyczny jej powrót do pozycji wyjściowej (złożonej).

Uchwyt MPE


Zasada działania uchwytu MPR jest identyczna, jak uchwytu MPE. Jest on jednak przystosowany do mocowania wewnątrz obudowy urządzenia. Pozwala to zminimalizować grubość części wystającej poza obrys płaszczyzny montażu (tylko 3 mm). Uchwyt mocowany jest od zewnątrz przy pomocy czterech śrub M4 z łbem stożkowym.

Uchwyt MPRbrak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska


Reportaże

Forum

Ramones

Własna firma produkcyjna 2021-06-06

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09

Tipen1

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-04-06

Yellow

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-03-23

Cosmoplast

Wtrysk PA6 GF 30 2021-03-20