Universal Robots ogłasza zwycięzców konkursu Win a Robot 2019

Universal Robots ogłasza zwycięzców…

Do drugiej edycji konkursu zgłoszono łącznie 856 projektów z 8 krajów, co potwierdza duże zainteresowanie firm z Europy Środkowo-Wschodniej automatyzacją produkcji prowadzącą do zwiększenia wydajności. Universal Robots przyjmował projekty od początku września do końca października b.r. Roboty współpracujące (coboty) UR5 i UR10 powędrują do rumuńskiego producenta Staer International oraz do firmy Estelio s.r.o. ze słowackiej Nitry.

Cobot UR10 trafi do Rumunii, gdzie wesprze Staer International w automatyzacji procesów związanych z produkcją mebli. UR10 przejmie takie zadania jak wkręcanie, polerowanie i pick & place. Firma Staer działa przede wszystkim na rynku meblarskim i zatrudnia około 300 osób. Cobot UR10 o udźwigu do 10 kg i zasięgu do 1300 mm bardzo dobrze sprawdza się w bardziej zaawansowanych zadaniach, w których robot musi pokonać większy dystans i unosić cięższe elementy.

2019-12-ur10-staer-rumunia
Staer International 

Drugim zwycięzcą, tym razem cobota UR5, jest Estelio s.r.o. ze słowackiego miasta Nitra. Estelio to firma dentystyczna, która chętnie wdraża innowacyjne technologie. UR5 pomoże pracownikom w precyzyjnym cięciu i oznaczaniu plastikowej folii potrzebnej do druku 3D niewidocznych aparatów ortodontycznych. UR5 o udźwigu do 5 kg to najbardziej elastyczny robot w ofercie Universal Robots.

2019-12-cobot-ur5-nagroda-estelio
Estelio

- Bardzo cieszy mnie duża liczba projektów zgłoszonych do drugiej edycji Win a Robot w Europie Środkowo-Wschodniej. Universal Robots z przyjemnością przekazuje coboty dwóm firmom, które wierzą w potencjał współpracy ludzi i robotów. Jestem przekonany, że nasze innowacyjne coboty pomogą obu przedsiębiorstwom zoptymalizować i wzbogacić procesy, a także odciążyć pracowników od żmudnej, ciężkiej pracy -  powiedział po ogłoszeniu wyników Slavoj Musilek, General Manager Universal Robots w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Universal Robots zmienił paradygmat automatyzacji w przemyśle. Od 10 lat rodzina cobotów UR pomaga producentom rozwijać biznes i budować przewagę konkurencyjną, a obecnie roboty są stworzone z myślą o jeszcze szerszym wsparciu. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań z dziedziny automatyki, które są kosztowne, złożone oraz wymagają wygrodzeń, Universal Robots daje producentom każdej wielkości możliwość przyspieszenia automatyzacji z cobotami, które są proste we wdrożeniu, intuicyjne w obsłudze oraz nie powodują przestojów w produkcji.

Obecnie na świecie pracuje ponad 39 000 cobotów UR, które realizują kluczowe, uciążliwe dla pracowników zadania w tysiącach środowisk produkcyjnych, obejmujących montaż, pick and place, polerowanie, paletyzację, obsługę maszyn oraz wkręcanie śrub i nakrętek. Dzięki platformie UR+, otwartemu ekosystemowi certyfikowanych produktów, oraz Akademii UR, bezpłatnemu szkoleniu dotyczącemu cobotów, wdrożenie optymalnego rozwiązania bazującego na cobocie do specyficznego procesu jest proste i efektywne kosztowo, oferuje niski, całkowity koszt posiadania oraz atrakcyjne ROI.


Czytaj więcej:
Roboty 180
Konkursy 163
Relacja 160

Reportaże

Forum