Universal Robots wzmacnia zespół w Polsce

Universal Robots wzmacnia…

Universal Robots (UR), producent robotów współpracujących (cobotów), nawiązał współpracę z nowym dystrybutorem w Polsce, firmą Muehsam (o czym pisaliśmy TUTAJ). Ponadto do zespołu dołączyli Krzysztof Hajzyk oraz Piotr Stanecki, kolejno na stanowiska Channel Development Managera oraz Business Development Managera.

Muehsam - przetwórstwo tworzyw sztucznych

- Według danych IFR w 2018 roku do polskiego segmentu tworzyw sztucznych i produktów chemicznych trafiło 15% nowych robotów (drugie miejsce po branży automotive), a udział wszystkich robotów pracujących w tej branży wynosi 19%. Jesteśmy przekonani, że współpraca z Muehsam przybliży nas do tego sektora. O wyborze Muehsam jako nowego partnera zdecydowało wieloletnie doświadczenie branżowe oraz szerokie portfolio rozwiązań, w które dobrze wpisują się roboty współpracujące UR - mówi Slavoj Musilek, General Manager w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Universal Robots.

Muehsam działa na rynku od 1954 roku, jest dystrybutorem szerokiego zakresu rozwiązań dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz produkuje własne centralne systemy chłodzenia. Kadra inżynierska i techniczna Muehsam odpowiada za realizację projektów obejmujących pełen zakres wyposażenia linii produkcyjnych. Firma zdecydowała się na współpracę z Universal Robots ze względu na potencjał robotów współpracujących w procesach przetwórstwa tworzyw sztucznych, m.in. obsłudze maszyn, kontroli jakości, montażu, pick&place oraz pakowaniu i paletyzacji. Umowa z nowym partnerem została podpisana 1 lutego br.

- Automatyzacja i robotyzacja umożliwia firmom standaryzację i poprawę jakości produktów oraz pozwala uniezależnić się od sytuacji na rynku pracy. Mały rozmiar, elastyczność pracy, łatwość obsługi i bezpieczeństwo pracy obok ludzi a także w trudnych warunkach sprawia, że coboty znajdują szerokie zastosowanie w sektorze przetwórstwa tworzyw sztucznych. Naszym celem będzie przybliżenie tej technologii zarówno małym, jak i dużym przedsiębiorstwom działającym w branży - mówi Adam Muehsam, partner w firmie Muehsam.

Nowi pracownicy - nowe kompetencje

Do zespołu Universal Robots w Polsce dołączyli Krzysztof Hajzyk oraz Piotr Stanecki. Krzysztof Hajzyk objął stanowisko Channel Development Managera, odpowiedzialnego przede wszystkim za budowanie sieci dystrybutorów oraz integratorów systemów w Polsce. Hajzyk ma 15 lat doświadczenia w sprzedaży komponentów automatyki przemysłowej, ukończył studia na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki  w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

- Roboty współpracujące otwierają przed nami nowe podejście do modernizacji i budowy maszyn. Z Universal Robots łączą mnie podobne wartości i chęć poprawy efektywności, bezpieczeństwa i standardu pracy dla operatorów. Universal Robots jest również liderem w obszarze robotyki współpracującej, dołączam zatem do silnego i bardzo zmotywowanego zespołu - mówi Krzysztof Hajzyk. 

Piotr Stanecki objął w Universal Robots stanowisko Business Development Managera i będzie odpowiadał za rozszerzanie zasięgu firmy poprzez nawiązywanie współpracy z nowymi klientami oraz badanie nowych obszarów zastosowania cobotów. W poprzednich latach Stanecki pracował na stanowiskach sprzedażowych w firmach związanych z automatyką. Jest absolwentem Politechniki Łódzkiej, kierunek Elektrotechnika oraz studiów podyplomowych z zarządzania produkcją.

- Roboty współpracujące w obecnych czasach stanowią świetną alternatywę dla zakładów, które chcą przyspieszyć procesy produkcyjne i nie być zależnymi od dostępności pracowników. Moim zadaniem będzie zwiększanie świadomości przedsiębiorców na temat możliwości robotów współpracujących, m.in. szerokiego zakresu wspieranych zadań, takich jak polerowanie, klejenie, dozowanie, spawanie, montaż czy kontrola jakości - mówi Piotr Stanecki.


Czytaj więcej:
Roboty 214