Utrzymanie ruchu - jak skutecznie wspierać produkcję?

Utrzymanie ruchu - jak skutecznie…
Przedsiębiorcy prowadzący zautomatyzowaną produkcję oczekują najwyższej jakości przy niskich kosztach produkcji. Ze względu na używanie podobnych maszyn i surowców, aby osiągnąć sukces, firmy muszą postawić na usprawnianie działu zarządzania. Rozwiązaniem jest wybór odpowiedniego sposobu na zarządzanie zasobami produkcyjnymi. Jednym z nich jest wdrożenie systemu MES PHARIS, którego wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest firma STIGO.

W firmie podstawowym zadaniem jest prawidłowa integracja zarządzania konserwacją z procesami produkcyjnymi. Standardowe rozwiązania ERP nie są w pełni skuteczne. Nie posiadają dokładnego know-how i pozostają oderwane od współcześnie stosowanych technologii oraz nowoczesnego stylu pracy. Nie posiadają wsparcia innych procesów produkcyjnych oraz połączeni z Manufacturing Execution System (MES). Tymczasem MES daje gwarancję optymalizacji pracy przedsiębiorstwa poprzez ścisłą integrację z zarządzaniem konserwacją.

Dlaczego umożliwione przez MES PHARIS Maintenance Management (zarządzanie utrzymaniem ruchu) myślenie globalne opłaca się w wielu aspektach środowiska produkcyjnego? Najważniejsza jest zgodność różnych instancji tego samego systemu MES i łatwiejsze przesyłanie danych. Minimalizuje to koszty szkolenia pracowników przenoszonych między obiektami.

MES PHARIS to nowoczesne zarządzanie produkcją. Przeprowadzenie konserwacji w ramach MES to gwarancja szybkiego zwrotu kosztów i satysfakcja we wszystkich działach – od administracji po produkcję.

Zarządzanie utrzymaniem ruchu

MES PHARIS zapewnia połączenie oprogramowania do zarządzania utrzymaniem ruchu oraz MES. Zarządzanie utrzymaniem ruchu w MES PHARIS korzysta z bezpośredniego połączenia z maszyną. Wyróżnia go praca w czasie rzeczywistym. Ułatwia wdrożenie standardów jakości dla przemysłu motoryzacyjnego zgodnie z IATF 16949.

MES PHARIS obejmuje cały zakres procesów produkcyjnych w zautomatyzowanej produkcji dyskretnej. Jest sprawdzonym rozwiązaniem przede wszystkim dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i seryjnej obróbki metali CNC. W jego skład wchodzą Rdzeń oraz 5 rozszerzeń. Rdzeń obsługuje podstawowe funkcje MES, do których należą m.in. monitorowanie wydajności, alarmy czy zarządzanie źródłami danych. Opcjonalne rozszerzenia to Produkcja, Logistyka, Planowanie, Komunikacja oraz Konserwacja Maszyn.

MES PHARIS Maintenance Management to nowoczesne podejście do utrzymania parku maszynowego. Inaczej niż samodzielny CMMS (Computerizes Maintenance Management Software), MES PHARIS posługuje się odpowiednimi danymi dostępnymi w całym systemie. Pozwala na dostęp do stanu każdej podłączonej maszyny w czasie rzeczywistym, jednocześnie zbierając dane (np. historia cyklu maszyny, stan maszyny). MES PHARIS to nowy standard gromadzenia danych w przedsiębiorstwie.

MES PHARIS Maintenance Management

Reportaże

Forum

Karol83

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-02-28

Alphaplast

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-02-16

Mariuszklodz

Własna firma produkcyjna 2021-01-14

Erni43l

Poszukiwany/poszukiwana: osoba z wiedzą o recyklingu PET 2021-01-13

Piotrekente

Czas cyklu 2021-01-01