Vecoplan z nagrodą za rozdrabniacz VEZ 3200

Vecoplan z nagrodą za rozdrabniacz…

Nowy rozdrabniacz firmy Vecoplan otrzymuje nagrodę Red Dot Award w kategorii Projektowanie Produktu.

Firma Vecoplan AG zdobywa tegoroczną nagrodę Red Dot Award za urządzenie VEZ 3200 w kategorii Projektowanie Produktu. Rozdrabniacz ten został zaprojektowany z myślą o produkcji paliw alternatywnych. Vecoplan położył duży nacisk na nowoczesny wygląd konstrukcji. Ponadto design urządzenia VEZ to znacznie więcej niż tylko kolorystyka i forma - to przede wszystkim wygoda użytkowania. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 22 czerwca w Essen.

- Jeśli chodzi o rozdrabniacz VEZ 3200, to zależało nam nie tylko na jego wyglądzie, ale przede wszystkim na ergonomii - mówi Werner Berens, członek zarządu (CEO) Vecoplan Group. Rolę partnera pełnił producent maszyn Design Tech, wiodąca na świecie firma zajmującą się projektowaniem maszyn zorientowanych na cel. - Nowa konstrukcja sprawia, że rozdrabniacz jest łatwiejszy w obsłudze dla operatora - tłumaczy Berens. - Rynek docenia decyzje, które podjęliśmy, co widać w wynikach sprzedaży naszego nowego rozdrabniacza. Już 15 urządzeń pracuje u naszych klientów na całym świecie.

Nowa konstrukcja urządzenia firmy Vecoplan sprawia, że wyróżnia się ono na tle konkurencji kolorem oraz geometrią. W międzyczasie firma dokonała już przeglądu kilku zespołów maszyn i wdrożyła konstrukcję w ogólną koncepcję firmy. - Dzięki naszym nowym, odpowiednio zoptymalizowanym rozdrabniaczom firma wyraźnie wzmacnia swoją wiodącą pozycję na rynku - podkreśla Berens. - Aby wspierać naszych klientów, musimy oferować im zaawansowane urządzenia, które pomagają generować znaczną wartość dodaną.

Nagroda Red Dot Award w kategorii Projektowanie Produktu daje projektantom i producentom platformę do oceny ich produktów. W tym roku projektanci i firmy z 60 krajów zgłosiły do konkursu ponad 6500 produktów. Międzynarodowe jury, w skład którego wchodzą doświadczeni eksperci z różnych dziedzin, testowało i oceniało każdy produkt z osobna, samodzielnie i na miejscu. Oprócz estetyki oceniano również zastosowane materiały, jakość wykonania, strukturę powierzchni, ergonomię i funkcjonalność.

20-04-09-vecoplan-pi-red-dot-award-bild-1
: Rozdrabniacz VEZ 3200 wyróżniony nagrodą Red Dot Award w kategorii Projektowanie Produktu

Firma Vecoplan AG jest wiodącym producentem maszyn i systemów z zakresu gospodarki zasobami i recyklingu przeznaczonych do rozdrabniania, transportu i przetwarzania drewna, biomasy, tworzyw sztucznych, papieru, innych cennych surowców, takich jak odpady komunalne i przemysłowe. Vecoplan projektuje, produkuje i sprzedaje na całym świecie systemy i komponenty w sektorach przetwarzania drewna i materiałów odpadowych. W oddziałach własnych w Niemczech, USA, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Polsce pracuje obecnie około 380 pracowników.Reportaże

Forum