Warsaw Pack 2017 już w marcu w Ptak Warsaw Expo

Warsaw Pack 2017 już w marcu… W dniach 7-9 marca 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo odbędą się równolegle dwie imprezy branżowe: II edycja Targów Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2017 oraz Centralne Targi Spożywcze 2017.

W XXI wieku targi, wbrew różnym opiniom, rozwijają się dynamicznie na całym świecie. Rozwój nowych technologii i internetu zmienił całkowicie na przestrzeni kilku ostatnich lat rynek targowy w Polsce i na świecie. Rozwiązania, które działały w przeszłości, są już dziś często przestarzałe i nieskuteczne. Dotyczy to wszystkich stron wydarzenia targowego: organizatora, wystawcy i odwiedzającego targi.

Ptak Warsaw Expo jest prekursorem nowoczesnego podejścia do organizacji imprez wystawienniczych w Polsce i Europie Środkowej. W przypadku dwóch przyszłorocznych imprez - II edycji Targów Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2017 oraz Centralnych Targów Spożywczych 2017 - mamy do czynienia z nowatorskim na rynku polskim wydarzeniem w branży opakowaniowej i spożywczej. Podczas trzech dni targowych spotka się kilka tysięcy producentów, dostawców i kupców związanych z szeroko pojętym rynkiem spożywczym i opakowaniowym. Jeśli chodzi o Targi Techniki Pakowania i Opakowań WARSAW PACK 2017 to mówimy o branżowej, specjalistycznej imprezie o charakterze kontraktacyjno-kooperacyjnym, gdzie głównym celem organizatora jest skupienie w jednym miejscu przedstawicieli wielu gałęzi branży pakowania oraz ich klientów i stworzenie dogodnych warunków do kontaktów biznesowych i handlu.

Warsaw Pack


Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2017

Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2017 podzielone są na kilka stref tematycznych. Strefa Techniki Pakowania to prezentacja najnowszych rozwiązań z zakresu techniki pakowania skierowanych do zakładów produkcyjnych i centrów logistycznych. Podczas targów prezentowane są maszyny i urządzenia pakujące, linie do pakowania, systemy pakujące, systemy sortowania, napełniania i dozowania, systemy paletyzacji i depaletyzacji, systemy pomiarowe, ważące i inne. Z kolei Strefa Opakowań zaprezentuje najnowsze rozwiązania w zakresie opakowań dla branży spożywczej, kosmetycznej, farmaceutycznej, chemicznej i innych. W ramach Strefy Opakowań w odpowiedzi na oczekiwania producentów owoców i warzyw oraz kupców branży spożywczej organizujemy po raz pierwszy Giełdę Opakowań 2017, gdzie każdy producent będzie mógł zaprezentować swoją ofertę produktową oraz sprzedawać swoje produkty.

Specjalnie dla branży realizujemy Strefę Etykiet i Etykietowania, czyli prezentację szerokiej oferty producentów i dostawców etykiet, etykieciarek i drukarek. W strefie prezentowane są najnowsze rozwiązania, szkolenia i warsztaty w zakresie technologii znakowania produktów. Kolejnym ciekawym pomysłem jest Strefa Recyklingu Opakowań. To miejsce prezentacji rozwiązań związanych z recyklingiem opakowań, dostawców maszyn, urządzeń i linii do recyklingu opakowań, firm i organizacji zajmujących się odzyskiem materiałów, uczelni i działów badawczych, mediów i innych podmiotów związanych z recyklingiem.

Nie zapominając, jak ważne jest w biznesie właściwe finansowanie poszczególnych projektów i badań nad nowymi rozwiązaniami, przygotowaliśmy Strefę B+R i Finansowanie Projektów. Nie zabraknie tam instytucji edukacyjnych, badawczych, działów R&D oraz firm zajmujących się finansowaniem projektów m.in. w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 i innych. Podczas II edycji Targów Warsaw Pack 2017 odbędą się warsztaty, szkolenia i konkursy branżowe: jak dostać pieniądze z Funduszy Europejskich, jak zarobić na recyklingu opakowań, jak zaoszczędzić w zakładzie produkcyjnym poprzez optymalizację pakowania. W ramach strefy szeroko zaprezentuje swoją i swoich członków ofertę Polska Izba Opakowań.

Warsaw Pack


Czytaj więcej: