Warszawa promuje recykling

Warszawa promuje recykling Zbliżają się Warszawskie Dni Recyklingu. Imprezę organizuje stołeczny Zarząd Oczyszczania Miasta. Jak tłumaczy jego szefostwo potrzeba tego typu przedsięwzięć jest niezaprzeczalna ze względu na nieustanny wzrost ilości odpadów oraz pilną potrzebę rozszerzenia ich odzysku i recyklingu.

Impreza odbędzie się na przełomie maja i czerwca. Będzie elementem miejskiego programu edukacyjno – informacyjnego „Warszawa Stolicą Czystości”. Jej cel to edukacja ekologiczna oraz szerzenie zachowań przyjaznych środowisku wśród mieszkańców stolicy.

Ma promowować wśród warszawiaków ideę recyklingu jako szansy na rozsądne i ekologiczne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi. Impreza będzie się składać z seminarium na temat obowiązków związanych z segregowaniem odpadów oraz wielkiego finału w formie eko-pikniku na Polu Mokotowskim.

Podczas festynu odbędą się konkursy i zabawy związane z selektywną zbiórką odpadów i recyklingiem. Na specjalnie wydzielonych obszarach działać będzie punkt wymiany surowców wtórnych.

Atrakcją festynu będą występy i koncerty popularnych artystów sceny polskiej. W ubiegłorocznych Dniach Recyklingu uczestniczyło blisko 10 tysięcy osób.

Czytaj więcej:

Reportaże

Forum