Warsztaty robotyczne Bosky na stadionie PGE Narodowy

Warsztaty robotyczne Bosky…

5 grudnia br. w Warszawie na stadionie PGE Narodowy odbyły się warsztaty robotyczne organizowane przez BOSKY i Universal Robots. 

Warsztaty robotyczne zwane "Seminar in the box" (SIB) to rodzaj spotkania z cobotami, które BOSKY jako preferowany dystrybutor Universal Robots organizuje kilka razy w roku, w różnych miastach Polski. Na tych spotkaniach uczestnicy zdobywają podstawową wiedzę na temat pracy robotów współpracujących, a poprzez samodzielną próbę programowania przekonują się, jak łatwe w obsłudze są coboty Universal Robots. 

- Ilość uczestników w Warszawie przekroczyła nasze oczekiwania, nie wszystkim zainteresowanym mogliśmy potwierdzić udział, więc będziemy w Warszawie niebawem organizować kolejny SIB - mówi Marcin. A. Boski, prezes BOSKY.

Program warsztatów składa się z dwóch części: informacyjnej i praktycznej. Część informacyjna obejmuje prezentacje o rynku i trendach w zakresie robotyzacji oraz sposobach wykorzystania i integracji robotów współpracujących w praktyce. Druga część seminarium to praktyczne uczenie się poprzez interaktywne symulacje programowania i wykorzystanie cobotów Universal Robots w konkretnym działaniu: m.in. chwytanie i przenoszenie elementów (pick & place).

- Pomimo, że druga część spotkania od razu wskazuje na interaktywność, czyli ciekawą formę nauczenia się czegoś nowego, zainteresowanie uczestników prezentacjami w pierwszej części dowodzi jednak o dogmacie często w prasie publikowanych ekspertyzach, że w Polsce mamy jeszcze bardzo niski poziom edukacji i świadomości menedżerów przedsiębiorstw przemysłowych o korzyściach ekonomicznych wynikających z robotyzacji produkcji - mówi Konrad Wardziński z BOSKY. - W mojej codziennej pracy i na SIB widać również, że konieczne jest prezentowanie jak największej liczby konkretnych case story, czyli przypadków, w których robotyzacja okazała się motorem napędowym w rozwoju biznesu - kontynuuje Wardziński. 

Podczas warszawskich warsztatów na stadionie czuło się sportową atmosferę nie tylko z powodu otaczającej aury, ale również dlatego, że warsztaty to w pewnym rodzaju wstępny trening do pracy z cobotem: każdy mógł zmierzyć się z próbą samodzielnego zaprogramowania prostych czynności. Celem Organizatorów jest uświadomienie uczestnikom faktu, że przyszłość ich zakładów zależy od nieuniknionej potrzeby automatyzacji i szybkości procesu wdrażenia cobotów.

- Sport i biznes są ze sobą mocno powiązane, chociażby dlatego, że aby osiągnąć wymarzony sukces, trzeba zmierzyć się z wyzwaniami - tymi słowami rozpoczął swoją prezentację przedstawiciel Universal Robots, Daniel Niepsuj. Kontynuując zapewniał, że coboty wbrew obiegowej opinii, nie redukują miejsc pracy. Zdaniem wielu ekspertów to doskonałe narzędzie do wypełnienia luk kadrowych, wzrostu kwalifikacji pracowników, poprawy warunków ich pracy, a w efekcie wzmocnienia konkurencyjności firmy. 

Uczestnicy spotkania w podsumowaniu potwierdzili, że udział w SIB zmienił ich wyobrażenie o możliwościach cobotów. - Nie sądziłem, że ilość możliwych zastosowań UR jest aż tak duża a ich obsługa taka łatwa - trzeba tylko zacząć! - stwierdził z zadowoleniem Szymon Łucjanek z firmy ESPIGA. 

Warsztaty SIB organizowane przez firmę BOSKY to okazja, by otrzymać przydatne informacje na temat rynku cobotów, poznać główną różnicę pomiędzy zwykłymi robotami przemysłowymi a robotami współpracującymi (cobotami). Korzystanie z cobotów dzięki temu, że są bezpieczne, łatwe w programowaniu i można je szybko wdrożyć bez ingerencji w istniejącą infrastrukturę, przynosi przedsiębiorstwu wiele korzyści, w tym szybki zwrot inwestycji.

warsztaty-bosky