Więcej opakowań Plast-Boxu w sieciach handlowych

Więcej opakowań Plast-Boxu…
Słupska spółka Plast-Box zwiększyła sprzedaż do sieci handlowych. Po 10 miesiącach br. roku do sieci Spar, Lidl czy Aldi trafiło o ponad 8 proc. więcej pojemników niż w całym 2013 r. Producent opakowań spodziewa się dalszych wzrostów w tym sektorze. Z uwagi na kolejne zamówienia, jakie mają zostać sfinalizowane do końca grudnia br., sprzedaż do sieci handlowych w całym 2014 r. ma zwiększyć się o blisko 54 proc. r/r w ujęciu ilościowym i prawie 51 proc. w ujęciu wartościowym.

- By z sukcesem dostarczać opakowania do sieci handlowych trzeba spełniać wyśrubowane kryteria w odniesieniu do produktu, ale i obsługi - powiedział Artur Skonieczny, dyrektor sprzedaży eksportowej Plast-Box SA. - Klienci muszą mieć bowiem pewność, że otrzymają towar bezpieczny i niezawodny, a sama dostawa będzie kompletna i zorganizowana w wyznaczonym terminie. To tym bardziej istotne, że zamówienia dla sieciowych partnerów są realizowane często na dużą skalę. W Plast-Boksie bardzo dobrze potrafimy odnaleźć się w tak wymagającym środowisku. Konsekwentnie oferując najwyższą jakość produktową i serwisową wypracowaliśmy sobie silną pozycję w sieciach handlowych. We współpracy z producentami z branży spożywczej czy chemicznej dostarczamy nasze pojemniki do znanych sieci w wielu krajach. Co istotne, nie tylko przedłużamy dotychczasowe kontrakty, lecz cały czas pozyskujemy też nowe zlecenia. Liczymy, że w przyszłym roku w naszym portfelu również pojawią się kolejne ciekawe projekty dla tego typu partnerów.

Do sieci handlowych z Plast-Boxu trafiają opakowania o różnych pojemnościach - od 0,55 l do 10 l. Słupski producent kolejny rok z rzędu realizuje dostawy 1-litrowych pojemników do wybielaczy dla niemieckiego Aldi. Regularnie wytwarza też opakowania do dżemów dla Lidla w Słowacji. Wśród najnowszych projektów z kolei są wiadra o pojemności 1 l zdobione w nowoczesnej technologii IML dla austriackiej sieci Spar. Szykowane są również 5-litrowe pojemniki, które mają być wykorzystane na potrzeby promocji organizowanej w Aldi w Niemczech.