Więcej rur z tworzyw sztucznych

Więcej rur z tworzyw sztucznych
Grupa Radpol podpisała umowę na dostawę nowej linii technologicznej do produkcji rur z tworzyw sztucznych. Tym samym zwiększa swoją obecność na tym perspektywicznym rynku.

Inwestycję realizuje firma Rurgaz, czyli spółka zależna od Radpolu. Jest ona czołowym krajowym producentem systemów rurowych z polietylenu i polipropylenu. Właśnie podpisała umowę na dostawę linii do produkcji rur polietylenowych z barierą antydyfuzyjną. Nowa linia znajdzie swoje przeznaczenie w rozbudowywanym aktualnie zakładzie na obrzeżach Lublina. Jej koszt to 25 mln zł. Uruchomienie zakładu nastąpi w końcówce pierwszego kwartału przyszłego roku.

Inwestycja obejmuje zakup dwóch linii do produkcji innowacyjnych rur polietylenowych w zakresie średnic od 90 mm do 1000 mm z przeznaczeniem dla branży ciepłowniczej.

- Finalizacja projektu pozwoli na rozwój sprzedaży w oparciu o kompletne systemy, a nie tylko pojedyncze produkty. Przyczyni się to do zwiększenia marżowości. Według naszych założeń inwestycja umożliwi podwojenie mocy produkcyjnych w istniejącej technologii, a co bardzo ważne będziemy też mogli wprowadzić całkowicie nowe innowacyjne dla branży produkty - powiedział Andrzej Sielski, prezes zarządu Grupy Radpol.

Spółka Rurgaz powstała 21 lat temu przy udziale kapitału szwajcarskiego. Początkowo wytwarzała rury z polietylenu o średnicach 20-160 mm, w pierwszej kolejności do gazu, następnie do wody i kanalizacji. Dziewięć lat temu uruchomiła produkcję rur z polipropylenu. W 2007 r. rozszerzyła ją o średnice 400 i 500 mm. Jednocześnie wprowadziła nowatorski system połączeń rur za pomocą muf zintegrowanych. W 2010 r. w firmie zakończono wdrożenie nowych średnic rur i kształtek polietylenowych o średnicy 560 i 630 mm i polipropylenowych o średnicy 600 mm.

Czytaj więcej: Inwestycje 714 Rury 75

brak
 

Producent rur termokurczliwych z polietylenu sieciowanego radiacyjnie

Polska