Willowton Group wybiera rozdmuchiwarki firmy Sidel

Willowton Group wybiera rozdmuchiwarki…

Po wielu latach pracy z lokalnymi przetwórcami, Willowton Group (Willowton) w Południowej Afryce zwiększyła wolumen produkcji i zrewolucjonizowała swoją markę oleju słonecznikowego - Sunfoil - dzięki doświadczeniu firmy Sidel w zakresie rozdmuchiwania PET i projektowania opakowań. 

Założona w 1970 roku Willowton, to rodzinna firma z siedzibą w Pietermaritzburgu w Południowej Afryce. Dzięki swojemu innowacyjnemu i praktycznemu podejściu, firma Willowton ugruntowała swoją pozycję jako jeden z wiodących afrykańskich przetwórców nasion oleistych i przedsiębiorstw pakujących oleje jadalne. Jest także największym producentem olejów jadalnych w Południowej Afryce, jak również właścicielem wiodącej w kraju marki oleju słonecznikowego - Sunfoil. Dzięki własnemu zakładowi przetwórstwa oleju, który działa od ponad czterech dekad, ta regionalna potęga produkuje również olej jadalny dla marek detalicznych. 

W celu zwiększenia wolumenu swojej rocznej produkcji oraz wyróżnienia marki Sunfoil na tle tradycyjnych marek olejów jadalnych o typowych kształtach opakowań, Willowton zdecydowała się na współpracę z firmą Sidel w zakresie produkcji własnych opakowań PET. Aby to osiągnąć, firma nabyła dwie samodzielne rozdmuchiwarki Sidel EvoBLOW i zdała się na umiejętności oraz doświadczenie firmy Sidel w projektowaniu opakowań, która pomogła jej w opracowaniu niestandardowych kształtów dla butelek rodzinnych.

Większa elastyczność produkcji 

Jedną z wielu korzyści oferowanych przez te nowe samodzielne rozdmuchiwarki jest bardziej niezależna konfiguracja produkcji butelek. Sprzęt ten umożliwia również efektywne planowanie produkcji i zmniejsza powierzchnię magazynową. SBO 16 EvoBLOW produkuje opakowania o objętości 2 l, podczas gdy SBO 10 EvoBLOW produkuje butelki o wszystkich objętościach do 1 l. Ponieważ druga z nich obsługuje różne rozmiary butelek, firma Willowton zdecydowała się również zainstalować system Bottle Switch dla form, aby móc przeprowadzać szybkie zmiany rozmiaru butelek. - Ten łatwy sposób dostosowania naszej produkcji oleju do szybko zmieniających się wymagań rynku przyczynia się do dużej elastyczności produkcji - komentuje Faisal Modi, Kierownik operacyjny w Willowton. System ten opiera się na powtarzalnych, beznarzędziowych operacjach, co oznacza, że operator poświęca jedynie 30 sekund na gniazdo formy, zwiększając w ten sposób elastyczność produkcji, dostępność sprzętu i ciągłość czasu pracy. Obie maszyny mogą pracować z wydajnością 99,5%, niezależnie od wyników End-of-Line, dzięki buforowi produkcyjnemu stworzonemu przez silosy magazynowe zlokalizowane na liniach. - Dzięki tym dwóm rozdmuchiwarkom już zwiększyliśmy roczną produkcję o 50% i jesteśmy również przygotowani na dodatkowe zapotrzebowanie w przyszłości - wyjaśnia Faisal Modi. Aby sprostać oczekiwaniom konsumentów w zakresie najwyższych standardów higieny, obie rozdmuchiwarki firmy Sidel zostały wyposażone w różne opcje zapewniające integralność produkcji. Obejmują one odpylanie preform, filtrację powietrza, odzyskiwanie powietrza i automatyczne scentralizowane smarowanie. 

vcsprasset-3534731-699669-20d4ab90-4b2c-459a-8130-2a3bd9740ccb-0

Nowy, charakterystyczny projekt butelki rodzinnej z logo kropli

Zaczynając od serii nowoczesnych projektów, które zostały opracowane przy użyciu szkiców i cyfrowych makiet butelek, projektów technicznych i prototypów z drukowanymi modelami 3D, powstała nowa, elegancka, cylindryczna sylwetka Sunfoil z logo kropli wygrawerowanym w części pośredniej butelki. Butelka ta jest bardziej praktyczna, ponieważ jej inspirowany skórzanymi paskami wygląd oraz zmniejszona średnica ułatwiają użytkowanie. Nowy kształt został zastosowany do różnych pojemności butelek rodzinnych, w tym 375 ml, 500 ml, 750 ml i 2 l (butelka prostokątna). Ten ostatni format był najtrudniejszym, ponieważ rozdmuchiwanie prostokątnej butelki bez specjalnego, preferencyjnego procesu rozdmuchiwania z podgrzewaniem wpływa na sztywność strukturalną opakowania. W związku z tym firma Sidel przeprowadziła różnorodne badania dotyczące oceny i kwalifikacji butelki o pojemności 2 l - w tym analizę Metodą Elementów Skończonych (MES) - oraz próby wykonalności, aby poprawić jej wytrzymałość i wydajność w ramach symulacji łańcucha dostaw. Butelki są wyposażone w zamknięcia zatrzaskowe lub zakręcane.

- Realizacja tego projektu przebiegła wyjątkowo sprawnie i wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów - skomentował Faisal Modi. Aby jak najlepiej wykorzystać pracę rozdmuchiwarek, firma Sidel zorganizowała również szkolenia dla operatorów Willowton przed i po procesie walidacji sprzętu. Zostały one przeprowadzone na miejscu przez lokalnych ekspertów technicznych Sidel i wzmocniły zespół Willowton, zwiększając jego umiejętności, a jednocześnie podnosząc poziom zaufania pomiędzy firmami Sidel i Willowton.

vcsprasset-3534731-699666-005344cd-15c2-46d1-9b9a-237cf90b61f2-0

Reportaże

Forum