Wittmann Battenfeld na targach Fakuma 2021

IMAGOxt - rozwiązanie pozwalające na oszczędzanie energii

Wszystkie prezentowane na stoisku wtryskarki wyposażone zostaną w oprogramowanie IMAGOtx stanowiące rozszerzenie systemu zarządzania produkcją TEMI+. IMAGOtx pozwala na kontrolę zużycia energii przez poszczególne maszyny. Z pomocą oprogramowania można stworzyć szczegółową wizualizację i analizę kosztów zużycia energii. System pozwala na tworzenie spersonalizowanych raportów i generowanie alarmów w przypadku przekroczenia poboru prądu. 

Centrum Airmould

Podczas targów firma zaprezentuje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie wtrysku wspomaganego gazem Airmould. W zorganizowanym na stoisku centrum Airmould zwiedzający będą mogli zobaczyć najnowsze konstrukcje zaworów wykonawczych i obsługujących je programatorów a także uzyskać kompleksowe informacje na temat samej technologii wtrysku z gazem.

wb-4ab
Moduł sterujący ciśnieniem i ręczna jednostka sterująca AIRMOULD Next

Wittmann Interactive - transmisja z centrum technicznego 

Dzięki nowoczesnej technologii, oprócz poznania eksponatów wystawianych na stoisku 1204 w hali B1, Grupa Wittmann oferuje swoim gościom możliwość wirtualnej wizyty w jednym z naszych centrów technicznych w  Kottingbrunn, Meinerzhagen i Norymberdze.

Z pomocą Wittmann Interactive odwiedzający stoisko zobaczą wtryskarkę MacroPower 1100/12800 pracującą w technologii spieniania fizycznego Cellmould. Na wtryskarce znajdującej się w laboratorium w Kottingbrunn w Austrii produkowany będzie bagażnik do samochodu sportowego. 

Z kolei z firmowego laboratorium w Niemczech prezentowana będzie produkcja komponentów elektrycznych na wtryskarce SmartPower 60 INGRINDER. W konfiguracji INGRINDER z wtryskarką zintegrowany robot będzie odbierał wlewki i przekazywał je do zintegrowanego z wtryskarką młynka. Przemiał odbierany z młynka będzie ponownie podawany do układu wtryskowego maszyny.

6-becher-cup
Kubek wyprodukowany z szybkim EcoPower Xpress 160 z wykorzystaniem technologii cienkościennej ICM

Inna ciekawą prezentacją będzie wtrysk (ICM Injection Compression Molding) polegający na wtrysku do uchylonej formy i operacji doprasowania. Zaletą tej technologii jest możliwość wtrysku z niższymi ciśnieniami i otrzymywania wyprasek o mniejszych naprężeniach wewnętrznych. Produkcja prowadzona będzie przy użyciu szybkobieżnej wtryskarki elektrycznej EcoPowerXpress 160/1100+ z zastosowaniem 4-ro krotnej formy wtryskowej szwajcarskiej firmy GLAROFORM. Połączenie technologii ICM z zaletami maszyny szybkobieżnej pozwala na znaczące skrócenie czasu cyklu. 

Ochrona zasobów dzięki technologii Airmould

W technologii wtrysku wspomaganego gazem Airmould do wnętrza częściowo lub całkowicie wypełnionej przez tworzywo formy podawany jest azot. Azot tworzy w strukturze wypraski puste przestrzenie. Pozwala to na produkcję detali o zmniejszonym ciężarze a jednocześnie na skrócenie czasu cykli i poprawę jakości powierzchni zewnętrznej wyprasek. Firma Wittmann Battenfeld oferuje kompletne wyposażenie potrzebne do realizacji tej technologii. Wyposażenie Airmould może być stosowane nie tylko na maszynach naszej firmy, ale także na wtryskarkach innych firm. Podczas targów zaprezentowane zostaną zawory wykonawcze w nowej konstrukcji. 

Poprzez Wittmann Interactive dostępna będzie prezentacja produkcji w technologii Airmould prowadzona na maszynie SmartPower 120/525 w centrum technicznym w Meinerzhagen. 

Funkcjonalne i dekoracyjne powierzchnie

Wspólnie z firmami Leonhard Kurz, producentem folii funkcjonalnych oraz Syntech Plastics dostawcą technologii IML firma Wittmann Battenfeld rozwija ciekawy projekt dotyczący produkcji wyprasek zdobionych foliami funkcjonalnymi. Produkty wykonane w tej technologii znajdują zastosowanie w branży motoryzacyjnej i AGD. Prowadzone są prace nad systemem pozwalającym na pracę w technologii IMD, technologii IMD z wstępnym podgrzewaniem folii, IMD Vario w którym forma po wstępnym podgrzaniu przed faza wtrysku jest intensywnie chłodzona i Expert-Coining w której to technologii można wykorzystać ruchy zamykania formy równolegle z fazą wtrysku.  

5-handtuchhalter-towel-holder
Wieszaki na ręczniki produkowane przy użyciu technologii wtrysku z gazem AIRMOULD Next

Korzystając z technologii Wittmann Interactive będzie można zobaczyć wtryskarkę SmartPower 300 pracującą w centrum technicznym w Norymberdze. Na maszynie tej produkowany będzie funkcjonalny element dla przemysłu motoryzacyjnego. Informację o prezentowanej technologii będzie można uzyskać także na stoisku partnera - firmy Leonhard Kurz.  

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna

Reportaże

Forum