Wittmann Battenfeld na targach Fakuma w Friedrichshafen

Pomiar zużycia energii

Na wszystkich prezentowanych podczas targów wtryskarkach prowadzony będzie, z wykorzystaniem oprogramowania zarządzania energią IMAGOxt , pomiar zużycia energii. IMAGOxt jest wewnętrznym projektem Wittmann Digital Srl.i umożliwia kontrolę zużycia energii podłączonych do programu maszyn i urządzeń. Program oblicza również bezpośrednio zużycie CO2 i już osiągnięte oszczędności energii. Wszystkie obliczone wartości mogą być przechowywane w raportach i dlatego są dostępne do analiz długoterminowych. Program działa jako aplikacja web zarówno jako opcjonalne rozszerzenie programu MES TEMI+ firmy Wittmann, jak i jako niezależny program. Staje się to szczególnie interesujące, gdy w krajach UE pojawiają się możliwości finansowania nowych, energooszczędnych zakupów. Program IMAGOxt posiada certyfikat produktu zgodny z normą DIN ISO 50 001. Koszty inwestycji np. w Niemczech są zatem kwalifikowalne.
4-imagoxt-interface
IMAGOxtWittmann Battenfeld oferuje swoim klientom doradztwo energetyczne w postaci pakietów porad energetycznych dostosowanych do poszczególnych rynków. Oferowane pakiety obejmują swym zakresem od czystej analizy zużycia energii zgodnie z Euromap 60.1 i 60.2 do rozszerzonej analizy, która obejmuje również urządzenia peryferyjne, po opartą na tych analizach optymalizację całego procesu.

W specjalnie utworzonym na stoisku Wittmann Battenfeld Centrum Eksperckim TEMI+, odwiedzający będą mieli możliwość uzyskania szczegółowych informacji na temat programu MES TEMI+ oraz oprogramowania do zarządzania energią IMAGOxt oraz uzyskania porad dotyczących poprawy zarządzania energią, a tym samym obniżenia kosztów we własnej firmie.

Wtryskarka do wtrysku płynnych silikonów

Na stoisku 4310 w hali 4, należącym do  niemieckiej firmy Kracht, pokazana zostanie wtryskarka EcoPower 110/350 B8X w wykonaniu do przetwórstwa płynnych silikonów. Maszyna wyposażona jest w pompę dozującą Kracht LSR. Z wykorzystaniem formy 8-gniazdowej firmy EMDE MouldTec, Niemcy, pokazana zostanie produkcja smoczków dla niemowląt.

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna

Reportaże

Forum