Wittmann z optymizmem patrzy w przyszłość

Wittmann z optymizmem patrzy…

Grupa Wittmann odnotowała w drugiej połowie 2020 r. pozytywny rozwój pomimo osłabienia gospodarki w sektorze motoryzacyjnym oraz  ograniczeń warunkowanych przez COVID-19. Jeśli tendencja ta utrzyma się w 2021 r. Wittmann planuje kolejne inwestycje.

Nowe zamówienia Grupy Wittmann wzrosły znacząco, zwłaszcza od drugiej połowy 2020 roku, osiągając nowy rekordowy poziom w lutym 2021 roku. Nastąpił wzrost na wszystkich rynkach i w branżach. Ze względu na obecne zaległości w realizowanych zamówieniach i wciąż bardzo pozytywną sytuację zamówień, spodziewamy się dwucyfrowego wzrostu sprzedaży w 2021 roku.- mówi P. Michael Wittmann, dyrektor zarządzający Grupy Wittmann. - Z dzisiejszego punktu widzenia ponownie osiągniemy w tym roku poziom 2019, być może nawet go przewyższymy. W tym kontekście problemem staje się dostępność części potrzebnych do budowy maszyn i urządzeń.

Liczba pracowników Grupy wynosi obecnie 2,200, jest obecnie nieco wyższa niż w roku poprzednim.

Od końca stycznia 2021 r. Wittmann Kunststoffgeräte GmbH działa w ramach nowej międzynarodowej spółki w Wiedniu Wittmann Technology GmbH. Oprócz gruntownego remontu siedziby głównej firmy przy ul. Lichtblaustraße, dwa zakłady produkcyjne mieszczące się przy ul. Percostraße zostaną także odnowione w 2021 roku. Planowane jest rozszerzenie działu rozwoju w dziedzinie mechatroniki i rozwoju oprogramowania. Dostępne będą dodatkowe 1050 m2 obiektów biurowych i testowych.

Wittmann Battenfeld w Kottingbrunn jest również tuż przed wdrożeniem nowej inwestycji. Ma tu powstać w pełni zautomatyzowany system regałów paletowych z około 1500 miejscami paletowymi. W tym celu w maju rozpocznie się rozbudowa  powierzchni o ok. 3000 m². Zakończenie i uruchomienie planowane jest na 2023 rok. Oprócz w pełni zautomatyzowanego systemu regałów paletowych, to rozszerzenie zapewni oddzielną strefę magazynowania i kompletacji, dodatkową przestrzeń montażową dla maszyn pionowych i dużych maszyn, a także nowy warsztat elektryczny.

- Ta inwestycja pomaga nam uczynić proces produkcyjny jeszcze bardziej wydajnym i kontynuować nasz rozwój. To kolejny kamień milowy dla zakładu produkcyjnego w Kottingbrunn - informuje Rainer Weingraber, dyrektor zarządzający Wittmann Battenfeld GmbH.

Projekty inwestycyjne oddziałów Grupy Wittmann na ten rok budżetowy dotyczą też Chin, Węgier i Bułgarii. 

- Dzięki planowanym inwestycjom jesteśmy idealnie przygotowani na wyzwania nadchodzących lat w obszarze rozwoju, logistyki i sprzedaży - mówi Michael Wittmann.

1-wittmann-technology-vienna


Czytaj więcej:
COVID-19 190

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna