Wtryskarki Elion - Hybrid firmy Netstal

Wtryskarki Elion - Hybrid… Firma Netstal konsekwentnie wprowadza na rynek maszynowy swoje najnowsze wtryskarki z serii Elion - Hybrid.

Wtryskarki ze wspomnianej rodziny przeznaczone są w największym zakresie dla przemysłu opakowaniowego. Zostały wyposażone w ślimak hydrauliczny. Ma to na celu lepsza produkcję wyrobów ekstremalnie cienkościennych. Taki ślimak umożliwia uzyskiwanie prędkości wtryskiwania dochodzących do 2200 mm na sekundę. Dla prawidłowego wyformowania wyrobów cienkościennych oraz wyrobów z form wielokrotnych, np. nakrętek napojowych, również napęd wyrzutnika jest hydrauliczny i dysponuje on maksymalną siłą wypychania dochodzącą do 98 kN. Pozostałe napędy dla ruchów formy i agregatu oraz dozowania są elektryczne i przyczyniają się do obniżenia zużycia energii elektrycznej.

Do napędu hydraulicznego EPU ECO - Power - Unit użyto energooszczędnego serwosilnika oraz pompy o zmiennym wydatku. Falowniki w celu dalszego obniżenia zużycia energii elektrycznej są połączone szeregowo i wyposażone w kondensatory dla magazynowania energii powstającej w fazie wyhamowywania serwosilników. Energia ta wykorzystywana jest następnie przy ponownym ich starcie.

Wtryskarki wyposażone są także w najnowszy dowolnie programowalny system sterowania aXos. Dla zagwarantowania tzw. czystej produkcji zastosowano zamknięty układ smarowania jednostki zamykania. Pomaga to uniknąć osadzenia się mgły olejowej na powierzchni formy.

W Polsce partnerem firmy Netstal jest spółka Muehsam.

Czytaj więcej: