Wtryskarki Engla pojechały na Podlasie

Wtryskarki Engla pojechały…
Kan kupił cztery wtryskarki Engla i teraz szuka ludzi do ich obsługi

Spółka Kan z Kleosina koło Białegostoku inwestuje w park maszynowy i zatrudnia pracowników. To efekt rozwoju spółki, która rozszerza produkcję i pozyskuje nowe rynki zbytu.

Kan specjalizuje się w produkcji kompleksowych rozwiązań systemowych, przeznaczonych do budowy instalacji wody i centralnego ogrzewania. Jego produkty trafiają do kilkunastu krajów europejskich. Łącznie na eksport przeznaczonych jest blisko 50 proc. produkcji. W ostatnim czasie spółka weszła na rynki w Libii, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Maroku, Algierii i Nigerii.

Popyt na wyroby Kan wciąż rośnie, a sztandarowy produkt – system Kan-Therm stale rozwija się o nowe elementy. By sprostać zapotrzebowaniu rynku, firma zainwestowała w nowy park maszynowy. Za ok. 7,5 mln zł zakupiła cztery wtryskarki marki Engel, bardzo wydajny automat tokarski oraz maszynę do plastycznej obróbki blachy. Wtryskarki już działają, pozostałe są w trakcie rozruchu. Wzrost produkcji oznacza także wzrost zatrudnienia. Firma stworzy ok. 20 nowych miejsc pracy.


- Szukamy pracowników z minimum rocznym doświadczeniem przy przetwórstwie tworzyw sztucznych metodą wtrysku i metodą wytłaczania - mówi Iwona Chilimoniuk, szefowa ds. personalnych w Kan. – Potrzebujemy też operatorów maszyn do obróbki metodą skrawania oraz do obróbki plastycznej blach.

Czytaj więcej: Inwestycje 813 Wtryskarki 565Reportaże

Forum

Yellow

Problem z rozbryzgami 2021-07-15

Ramones

Własna firma produkcyjna 2021-06-06

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09

Tipen1

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-04-06

Yellow

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-03-23