Wtryskarki STORK w ofercie firmy ElBi

Wtryskarki STORK w ofercie…
Chociaż wrocławska firma ElBi znana jest na polskim rynku tworzyw sztucznych głównie z faktu oferowania kompleksowego asortymentu urządzeń peryferyjnych dla przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych, to od niedawna jej oferta wzbogaciła się również o wtryskarki. Wszystko za sprawą porozumienia z koncernem STORK. ElBi to od pewnego czasu wyłączny przedstawiciel w naszym kraju tego holenderskiego producenta wtryskarek.

Do niedawna ElBi był wyłącznym przedstawicielem na Polskę takich firm jak niemiecki Koch Technik i Wanner Technik, szwajcarskiego producenta urządzeń termostatujących HB-Therm oraz robotów przemysłowych GHS Automation, a także wytwórcy przenośników taśmowych MB Conveyors.

Pod koniec ubiegłego roku poszerzył jednak portfolio oferowanych przez siebie maszyn i związał się z holenderskim koncernem STORK. Efektem tego jest wzbogacenie oferty o wtryskarki.

Wtryskarki STORK w ofercie ElBi

W tej chwili STORK serwisuje na bieżąco w Polsce około 300 maszyn. Większość z nich pracuje w największych przedsiębiorstwach, produkujących opakowania z tworzyw sztucznych. Cieszą się opinią niezwykle wydajnych i trwałych urządzeń. Holenderski producent kładzie bowiem silny nacisk na rozwój technologiczny, produkcję maszyn dostosowaną do indywidualnych potrzeb, doradztwo i serwis.

- Corocznie jesienią na wystawach K/FAKUMA firma STORK zaskakuje innowacyjnymi technologiami, implementowanymi następnie w seryjnie produkowanych wtryskarkach tej firmy. W 2007 r. nowością targów K w Dusseldorfie była pierwsza maszyna z nowej serii S+ - mówi Tomasz Szmigielski z firmy ElBi. - Jako następca niezwykle popularnej i niezawodnej serii S, nowa seria S+ oferuje kluczową dla producenta opakowań wysoką wydajność przy niższych kosztach produkcji. Z powodu stałego wzrostu cen energii wzrasta znacznie zapotrzebowanie na energooszczędne maszyny. W maszynie serii S+ zostało to osiągnięte poprzez zastosowanie nowego systemu napędowego i istotnych zmian w sterowaniu.

Zdaniem Tomasza Szmigielskiego śmiało można powiedzieć, że nowoczesne maszyny STORK wskazują nowe trendy rozwoju dla maszyn specjalizujących się w branży opakowaniowej. - Należy się spodziewać, że dzięki nowej serii maszyn S+, w 2008 r. nowoczesne, wysokowydajne i energooszczędne maszyny STORK znajdą jeszcze więcej nabywców niż miało to miejsce w udanym roku 2007 i zastąpią na rynku opakowań mniej wyspecjalizowane i starsze konstrukcje.

W tej chwili wtryskarki z serii S+ to osiem różnych maszyn o sile zwarcia w granicach 1000-14000 kN.

ElBi to spółka z dziewięcioletnim doświadczeniem. Do grona jej klientów należą m.in. takie firmy, działające na szeroko pojętym rynku opakowaniowym jak: Coca-Cola Beverages Polska, Superfos Poland, Colorplast, Huhtamaki Polska, Graham Packaging Poland, Deceuninck Polska, Jokey Plastik Blachownia oraz Supravis.

Czytaj więcej: Wtryskarki 541 Nowości 257

Peryferia do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Peryferia do przetwórstwa tworzyw sztucznych, młyny do recyklingu tworzyw, urządzenia termostatujące, roboty i manipulatory przemysłowe, transportery

Polska, 54-424 Wrocław, Muchoborska 4A