Wtryskarki Sumitomo (SHI) Demag produkują sprzęt medyczny i AGD

Wtryskarki Sumitomo (SHI)… Najnowsze wtryskarki firmy Sumitomo (SHI) Demag z serii IntElect oraz El-Exis wykorzystane zostały do produkcji sprzętu medycznego i elementów gospodarstwa domowego.

Sumitomo Demag, jako producent wtryskarek, chwali się jednym ze swoich ostatnich projektów. Koncern dostarczył maszyny, które posłużyły do produkcji innowacyjnych systemów dozujących dla branży farmaceutycznej oraz wyrobów dla sektora gospodarstwa domowego. Obydwa zadania były realizowane w ramach współpracy z firmą SLG.

Opracowała ona trzy inteligentne systemy: PickDose, TubeDose i DropDose dla precyzyjnego dozowania płynów, maści, żeli i kropli. Przykładem tych działań było stworzenie pipety dozującej. Aby ograniczyć koszty, produkcja miała na celu zaspokojenie bieżących zadań wytwórczych, w związku z czym dostawa materiałów odbywała się centralnie spoza czystego pomieszczenia. Na wtryskarce przetwarzane były polipropylen i polietylen. Materiał każdorazowo dostarczany był poprzez oddzielną śluzę posiadającą komorę izolującą.

Najnowsze wtryskarki firmy Sumitomo (SHI) Demag z serii IntElect oraz El-Exis wykorzystane zostały do produkcji sprzętu medycznego i elementów gospodarstwa domowego.


Poszczególne części produktów medycznych powstawały na dwóch elektrycznych wtryskarkach z rodziny IntElect.

Maszyny wykorzystując napędy chłodzone cieczą zostały zoptymalizowane do pracy w środowisku czystym. Dodatkowo, wyposażono je w bezpośrednie napędy dojazdu agregatu i wyrzutnika. Jako standard w maszynach IntElect zainstalowano system sterowania NC5. Posiada on intuicyjny układ nawigacji. W skład wyposażenia weszła też ochrona formy activeQ, która rejestruje odstępstwa od ruchów formy na całej długości drogi zamykania i otwierania jednostki zamykającej. Funkcja activeQ pozwala na ustawienie dowolnej prędkości operacyjnej w obszarze ochrony formy, a w momencie gdy jest to konieczne zatrzymuje jej ruch, czyniąc to znacznie szybciej niż pasywne systemy ochronne.

Dalsze wytwarzanie pipet wykonywane było już w pełni automatycznie. Spiralny przenośnik transportował tłoki i fiolki do docelowego miejsca i umieszczał je w specjalnych pojemnikach roboczych. Następnie powierzchnie były obrabiane plazmą przygotowującą do naniesienia tampodruku, po czym tłoki umieszczane były automatycznie w fiolkach i pakowane.

Drugim wspólnym projektem SLG i Sumitomo Demag stała się produkcja wkładów filtrów do oczyszczania wody w gospodarstwach domowych. Produkcja wkładów wypełnianych później węglem drzewnym także odbywała się w środowisku czystym. Do tego zadania wykorzystywano wtryskarkę z serii El-Exis.

Wybrano ją do produkcji wkładów cienkościennych ze względu na duże ilości produktu przeznaczonego do wytworzenia. Ta hybrydowa maszyna o dużej wydajności powstała bowiem specjalnie z myślą o produkcji artykułów przy bardzo wysokiej prędkości. Wyposażona została w napęd hybrydowy z odzyskiem energii podczas równorzędnej pracy. Oznacza to, że maszyna potrzebuje do 40 proc. mniej energii niż wtryskarki o porównywalnej prędkości produkcji. Stan taki osiągnięto dzięki połączeniu napędów elektrycznych i hydraulicznych, które pozwalają na szybkie ruchy maszyny.

Czytaj więcej:
Maszyny 569
AGD 11

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 15.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83

Reportaże

Forum