Wyjątkowa oferta tworzyw dla przemysłu spożywczego - od PE do PEEK

Wyjątkowa oferta tworzyw dla…
Firma Röchling oferuje wyjątkowo szerokie spektrum tworzyw sztucznych, od standardowych aż po tworzywa odporne na działanie wysokich temperatur, dopuszczonych do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Spełniają one wymaganie nowych rozporządzeń wspólnotowych 1935/2004/WE, 10/2011/WE oraz 2023/2006/WE.

Najwyższe bezpieczeństwo
Tworzywa sztuczne firmy Röchling przeznaczone do kontaktu z żywnością spełniają wymagania rozporządzenia ramowego 1935/2004/WE. Tym samym wykluczony został ujemny wpływ na:
 • zdrowie konsumentów, a także na
 • skład, smak, zapach i wygląd żywności.

 • Najsurowsze warunki badań
  Dowód przydatności tworzyw do wykorzystania w praktyce przetwórstwa żywności zostaje uzyskany na drodze próby migracji, zgodnie z rozporządzeniem 10/2011/WE. Próbie tej są poddawane, w różnorodnych warunkach symulacji, wszystkie nasze produkty. Warunki próby są szczególnie surowe w odniesieniu do temperatury i czasu trwania. Tym samym klient uzyskuje pewność, że poddane testom tworzywa sztuczne mogą być użytkowane w warunkach kontaktu ze wszystkimi rodzajami żywności, zgodnie z naszą deklaracją zgodności.

  Roechling, oferta tworzyw od PE do PEEK


  W odniesieniu do rodzajów żywności rozporządzenie dokonuje rozróżnienia między żywnością:
 • suchą
 • o zawartości wody
 • kwaśną
 • o zawartości tłuszczu
 • o zawartości alkoholu.

 • GMP - Good Manufacturing Practice
  Proces produkcji jest prowadzony zgodnie z wymaganiami dobrych praktyk produkcyjnych „Good Manufacturing Practice“ (2023/2006/WE).

  Dostępne są deklaracje zgodności
  Do wszystkich wprowadzanych do obrotu rynkowego przedmiotów z tworzywa sztucznego przeznaczonych do wykorzystania z żywnością, wymagane jest dołączenie pisemnej deklaracji zgodności zawierającej ustalone informacje. Firma Röchling stawia do dyspozycji odbiorców deklaracje ze szczegółowymi informacjami dla wszystkich przetestowanych tworzyw sztucznych.

  Tworzywa sztuczne firmy Röchling przeznaczone do kontaktu z żywnością(ten wykaz jest stale rozszerzany)

  Tworzywa sztuczne Röchling przeznaczone do kontaktu z żywnością
  brak
   

  Proponujemy Państwu szeroki asortyment produktów takich jak: wytłaczane i prasowane płyty, wytłaczane pręty, profile, kształtowniki i pręty spawalnicze z PE, PP, PVC, PVDF, PA, POM, PET, PEEK, ABS, HIPS i inne

  Czechy