Wysoce zintegrowane i inteligentne

Wysoce zintegrowane i inteligentne

Specjalista w dziedzinie regulacji temperatury, firma Single Temperiertechnik, wprowadza na rynek Smart Flow Control, pierwszy „inteligentny” rozdzielacz wody w systemie regulacji temperatury. Koncepcja modułowa umożliwia realizację szerokiego zakresu zadań i jest w pełni zintegrowana z systemem regulacji temperatury. System, zbudowany z precyzyjnych i wytrzymałych komponentów, zapewnia wysoką stabilność procesu - co ostatecznie poprawia jakość detali i zmniejsza ilość odpadów.

Rozdzielacze wody są sercem obiegów chłodzących - zapewniają, że temperatura w formie zawsze spełnia wymagania procesu, monitorując i regulując natężenie przepływu. Firma Single Temperiertechnik wprowadza teraz inteligentną innowację dla użytkowników: nowy rozdzielacz wody SFC - skrót SFC oznacza smart flow control - jest pierwszym tego typu urządzeniem, które słusznie nosi miano „smart”.

Wewnętrzna inteligencja sterowania sprawia, że rozdzielacze wody SFC są inteligentne

Rozdzielacz wodny wykorzystuje inteligencję regulatora Single Smart Controller poprzez połączenie bloku hydraulicznego z jednostką sterującą temperaturą. Dzięki temu rozdzielacz wody SFC jest kompatybilny z OPC-UA i w pełni zintegrowany z Single Smartline, a tym samym z systemem sterowania modułów regulacji temperatury. Zaletą integracji jest to, że regulator temperatury i rozdzielacz wody są ze sobą skoordynowane. Na przykład system kontroli temperatury reguluje prędkość pompy, gdy rozdzielacz wody wykryje zmniejszające się zapotrzebowanie na wodę. Oddzielny sterownik zapisuje parametryzację po jej wprowadzeniu i zachowuje ją nawet wtedy, gdy użytkownik zmieni podłączony termostat.

single

Różne warianty zapewniają elastyczność

W przypadku wariantu natynkowego rozdzielacz wody SFC jest montowany bezpośrednio na termostacie temperatury. Dzięki temu uzyskano bardzo zwartą konstrukcję ogólną. Oddzielna wersja jest odpowiednia dla różnych termostatów Single z regulatorem SSC. Rozdzielacz wody jest zamontowany w pobliżu formy, ale nadal jest sterowany przez urządzenie. Wariant samodzielny to rozwiązanie zapewniające maksymalną elastyczność –ma on własny układ sterowania i może być obsługiwany przez dowolną jednostkę regulującą temperaturę.

Dostępne są warianty z temperaturą medium 120°C i 160°C. Dzięki modułowej budowie można stworzyć ponad 2000 konfiguracji, co pozwala na dokładne dopasowanie systemu do potrzeb użytkownika i wykonywanego zadania. System sterowania rozdzielacza wody wyświetla wszystkie istotne dane, takie jak temperatura i natężenie przepływu dla danego obiegu. Użytkownik może również edytować oznaczenia bloków rozdzielających i obwodów w systemie.

Modułowy rozdzielacz wody SFC umożliwia indywidualne dopasowanie do potrzeb

Rozdzielacz wody SFC jest również elastyczny, jeśli chodzi o wielkość i złożoność projektu. System jest dostępny w wersjach z czterema, sześcioma lub ośmioma obiegami wody. Jeśli użytkownik połączy ze sobą 2 bloki ośmiohydrauliczne, system może obsłużyć nawet do 16 obwodów. Podobnie możliwy jest rozdzielacz wody SFC 12 (2 bloki po 6 sztuk) lub SFC 14 (1 blok po 6 sztuk i 1 blok po 8 sztuk). Każdy obwód jest monitorowany i opcjonalnie sterowany za pomocą solidnych elementów o wysokiej jakości. Gwarantują one wysoką stabilność procesu dzięki dokładnemu pomiarowi temperatury i przepływu. Dzięki rozdzielaczowi wody SFC użytkownik tworzy podstawy dla lepszej jakości detali przy niskiej ilości odpadów.

Inteligentny układ sterowania pompą dostosowuje prędkość obrotową dokładnie do danego zapotrzebowania. Jest to niebagatelny czynnik, zwłaszcza jeśli chodzi o rozsądne wykorzystywanie zasobów: inteligentna regulacja prędkości pozwala zaoszczędzić do 70% energii. Ponadto dobra i pełna izolacja bloku hydraulicznego zmniejsza straty ciepła. W rozwiązaniu dodatkowym zastosowano również węże izolowane. Sterowanie za pomocą silnika umożliwia różne tryby pracy.

Wytrzymała konstrukcja zapewniająca stabilną pracę ciągłą

Rozdzielacze wody SFC zostały zaprojektowane z myślą o trwałym i niezawodnym użytkowaniu w warunkach przemysłowych. W tym celu są one wyposażone w solidne, mosiężne bloki. Czujniki i siłowniki pochodzą od sprawdzonych, znanych producentów europejskich. Systemy mają solidną konstrukcję z obudową z blachy stalowej. Instalacja elektryczna i prowadzenie kabli są również ukryte i odporne na zachlapanie. Izolacja termiczna zapewnia niskie straty temperatury.

Wyraźne korzyści dla użytkownika

Korzyści dla użytkownika są oczywiste. Firma Single Temperiertechnik oferuje systemy regulacji temperatury i rozdzielacze wody z jednego źródła. Precyzyjne i wytrzymałe elementy trwale zapewniają wysoką stabilność procesu, a inteligentny system sterowania zapewnia przejrzystość kontroli procesu i najlepszą możliwą wydajność energetyczną. Integracja z systemem regulacji temperatury oraz modułowa konstrukcja umożliwiają ekonomiczną realizację różnych rozwiązań dla każdego zastosowania.  

Centralne systemy podawania, dozowania oraz suszenia tworzyw, linie do ekstruzji i recyklingu poliestrów, pigmenty i masterbatche, systemy mocowania form, złącza, termostaty wodne i olejowe

Polska