Wzrośnie produkcja elastomerów termoplastycznych

Grupa Compound Technology Services, w której skład wchodzi spółka TCT Polska, zainwestuje 3,5 mln euro i zwiększy produkcję elastomerów termoplastycznych TPE o nazwie Tefabloc. TCT Polska jest jedynym w kraju producentem elastomerów termoplastycznych SBS i SEBS.

Grupa CTS Compound Technology Services wchodzi w skład grupy Tessenderlo - czołowego europejskiego producenta mieszanek PVC i elastomerów termoplastycznych TPE. Składa się na nią polska spółka TCT Polska oraz francuskie Cousin Tessier oraz Saplast. Tym samym TCT Polska jest częścią jednego z głównych europejskich wytwórców mieszanek PVC i elastomerów termoplastycznych.

Dzisiaj CTS Compound Technology poinformowała o rozpoczęciu nowej inwestycji. Kosztem 3,5 mln euro zwiększy o 8 tys. ton w skali roku produkcję elastomerów termoplastycznych Tefabloc.

Inwestycja obejmie trzy europejskie fabryki CTS Compound Technology. Do tej pory ich łączna zdolność produkcyjna przekraczała 130 tys. ton rocznie. Produkty CTS znajdują szerokie zastosowanie w przeróżnych sektorach gospodarki, głównie w przemyśle, budownictwie i motoryzacji.

W naszym kraju zlokalizowana jest jedna z fabryk grupy. Zakład znajduje się w Sochaczewie. Dzięki niemu TCT Polska jest jedynym w kraju producentem elastomerów termoplastycznych SBS i SEBS sprzedawanych pod marką Tefabloc. Jest również wiodącym producentem specjalistycznych mieszanek twardego i plastyfikowanego PVC o nazwie handlowej Tefanyl.

Czym dokładnie są elastomery termoplastyczne Tefabloc, których produkcja wzrośnie?

Dzięki nim możliwe jest osiągnięcie wysokich właściwości mechanicznych i chemicznych, a także doskonałej odporności na procesy starzenia. Tefabloc przeznaczone są do wtrysku i wytłaczania szerokiej gamy produktów wykorzystywanych w motoryzacji, budownictwie, artykułach AGD, artykułach sportowych, a także w produkcji kabli i zabawek. Granulaty zapewniają szeroki zakres twardości (20ShA~60 ShD), a także temperatury pracy: od – 60 st. C do + 130 st. C. Ponadto umożliwiają obtrysk i wtrysk 2K. Występują w wersjach uniepalnionych i dopuszczonych do kontaktu z żywnością.

Z kolei rodzina granulatów Tefanyl, to specjalistyczne twarde i plastyfikowane mieszanki PVC, przeznaczone do wtrysku i wytłaczania. Swoje przeznaczenie znajdują przy produkcji uszczelek, profili konstrukcyjnych zewnętrznych i wewnętrznych, profili meblowych, kabli, elementów elektroinstalacyjnych. Tworzywa tego typu występują w wersji bezbarwnej oraz wybarwionej w masie.

Czytaj więcej: Termoplasty 38 Inwestycje 716