Wzrośnie sprzedaż maszyn dla branży tworzyw

Wzrośnie sprzedaż maszyn dla…
Według raportu niemieckiej organizacji branżowej VDMA, sprzedaż maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy na światowym rynku w latach 2014-2016 będzie rosła w tempie 3 proc. w skali roku.

Eksperci VDMA dokonali także analizy sytuacji na unijnym rynku. W 2014 roku spodziewany jest 2-procentowy spadek sprzedaży maszyn, jednak już w przyszłym nastąpić ma wzrost o 2 proc. w stosunku do poziomu z końca br.

Jeśli chodzi o rynek niemiecki, to już w październiku szacowano, że w 2014 roku sprzedaż będzie niższa o 1 proc. w stosunku do wyników roku poprzedniego. Jednak według analityków w 2015 roku nastąpić ma tutaj znaczny wzrost - o 4 proc.

Kraje UE i Chiny odpowiadają za niemal trzy czwarte światowej produkcji maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. Główne rynki zbytu to Chiny i Stany Zjednoczone, gdzie trafia blisko jedna czwarta produkowanych urządzeń. Jeśli dołączymy do tych dwóch krajów także państwa UE, odsetek ten wzrasta do 47 proc.

Prognoza VDMA na 2015 rok wskazuje na pozytywny trend sprzedażowy w Chinach i USA oraz na dalsze ożywienie rynku europejskiego.

VDMA


Czytaj więcej: Wtryskarki 518 Rynek 852