Za trzy tygodnie startuje Plastpol

Za trzy tygodnie startuje…
Trzy tygodnie zostały do rozpoczęcia targów Plastpol w Kielcach, największej w kraju imprezy dla branży tworzyw sztucznych.

Tegoroczny Plastpol zaplanowano w terminie 29 maja - 1 czerwca. Na liście wystawców jest już blisko 700 firm z całego świata, a w programie targów szereg spotkań branżowych. Wystawa jest najbardziej międzynarodowymi targami w Polsce. Odwiedza ją co roku 17 tysięcy specjalistów.

- Szesnasta edycja targów Plastpol to jedna z największych imprez branżowych w Europie. W Targach Kielce swoje produkty zaprezentują najważniejsze firmy branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. W tym roku pojawi się bardzo liczna grupa firm dystrybucyjnych i tworzywowych, ale także więcej niż latach poprzednich będzie można zobaczyć producentów zaawansowanych technologicznie maszyn. Duża część z nich w kieleckich targach weźmie udział po raz pierwszy. A zatem na stoiskach prezentowane będą maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw, formy i narzędzia wykorzystywane w branży, tworzywa sztuczne, komponenty, technologie recyklingu oraz zastosowania systemów informatycznych w przetwórstwie tworzyw, rozwiązania technologiczne oraz gotowe produkty. Można będzie obejrzeć całe linie technologiczne i proces przetwórczy produktów, a także asortyment prezentowany w kwietniu na targach Chinaplas w Szanghaju – tłumaczy Justyna Gawęcka z działu promocji Targów Kielce.

Przyznaje też, że coraz większe zainteresowanie targami Plastpol wykazują duże firmy z krajów oddalonych od centrum Europy oraz z Azji, m.in. z Turcji, Rosji czy Korei. Specjalną ekspozycję potwierdziła duża grupa właśnie z Turcji. Odpowiednio reprezentowane będą też firmy z Austrii i Niemiec. Po udanym jesiennym debiucie węgierskiej edycji Plastpolu, targów CEPLAST w Budapeszcie, swoje stoiska w Targach Kielce będą mieć również firmy węgierskie. Wiele z nich do Kielc przyjedzie po raz pierwszy. Pomimo odbywających się akurat od 8 do 12 maja 2012 roku targów Plast w Mediolanie swój przyjazd zapowiedziały liczne firmy z Włoch. Targi Plastpol z kolei prezentują się akurat w Mediolanie.

Czytaj więcej: Targi 996

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty
 

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji, seminariów, sympozjów

Polska