Zaawansowane rozwiązania gorącokanałowe dla zrównoważonego rozwoju

Zaawansowane rozwiązania gorącokanałowe…

Na targach K 2022, które odbędą się w Düsseldorfie od 19 do 26 października, Oerlikon HRSflow skupi się na szerokiej gamie rozwiązań gorącokanałowych dostosowanych do małych gramatur i nowej serii dysz Xp do użytku w formowaniu wtryskowym cienkościennym. Oba rozwiązania wspierają trend w kierunku zrównoważonego rozwoju, pomagając zmniejszyć zużycie energii w przemyśle tworzyw sztucznych. Zastosowania technologii gorącokanałowej firmy Oerlikon FLEXflow oraz inne zaawansowane rozwiązania zaprojektowane specjalnie dla materiałów PCR i biopolimerów będą prezentowane także na stoiskach kilku firm partnerskich. Ponadto firma Oerlikon HRSflow wraz z firmami Engel i Borealis podczas prezentacji wykaże, że można zaoszczędzić dużo czasu, jeśli wszyscy partnerzy zaangażowani w rozwój będą działać jednocześnie i w pełni wykorzystywać możliwości symulacji.

Zmniejszone wymiary dla wtrysków o małej gramaturze

Firma Oerlikon HRSflow rozszerzyła swoje portfolio o komponenty do formowania wtryskowego wymagających części o małej gramaturze w stabilnych i niezawodnych procesach. Producent oferuje teraz kompletne systemy dla tego segmentu rynku, które wymagają rozwiązań z małym skokiem dysz. Należą do nich dysze o małych wymiarach we wszystkich konstrukcjach, od dysz przelotowych do dysz samozamykających, a także powiązane kolektory i mechanizmy uruchamiające. W przypadku form wielogniazdowych, wielozaworowa płytka (MVP) zapewnia idealnie zsynchronizowaną kontrolę wtrysku we wszystkich gniazdach, zapewniając wysoką jednolitość masy poszczególnych części. Systemy Oerlikon HRSflow oferują optymalną wydajność zmiany koloru i łatwy restart systemu, zmniejszając ilość odpadów oraz zwiększają wydajność i zrównoważony rozwój.

Dzięki unikalnym rozwiązaniom, nowa linia systemów wtrysków o małej gramaturze obejmuje takie segmenty rynku, jak technologia medyczna, opakowania cienkościenne, napoje i artykuły gospodarstwa domowego, nasadki produkowane w formach wielogniazdowych, a także do zastosowań kosmetycznych i higieny osobistej oraz technicznych. Najnowsza wersja systemu jest wysoce niezawodna w przetwarzaniu także biopolimerów i związków PCR. Dostępna jest również wersja ze specjalnie powlekaną końcówką dyszy do przetwarzania wysoce korozyjnych polimerów, w tym związków zmniejszających palność. W przypadku wymagających zastosowań Oerlikon HRSflow wykorzystuje własny proces wytwarzania addytywnego SLM (selektywne topienie laserowe) do produkcji wkładek z chłodzeniem konformalnym dla wszystkich segmentów rynku. Dzięki wspólnemu doświadczeniu z siostrzaną marką Oerlikon Balzers, Oerlikon HRSflow oferuje również innowacyjną ochronę powierzchni dla wszystkich formowanych elementów w celu zwiększenia ich odporności na korozję.

image-2022-0136-oerlikonhrsflow-prek22

Do cienkościennych form wtryskowych i form piętrowych

Nowa seria dysz zamykanych Xp firmy Oerlikon HRSflow została zaprojektowana tak, aby wytrzymać wysokie ciśnienia wtrysku do 2200 barów i umożliwia szybkie wtryskiwanie i czasy cyklu w stabilnym procesie o wysokiej jednorodności masy formowanych elementów. W tym celu opracowano innowacyjne, zgłoszone do opatentowania rozwiązanie dla systemów piętrowych w formowaniu wtryskowym cienkościennych. Montaż jest niezwykle uproszczony i wysoce wydajny dzięki instalacji typu plug-and-play. Ten system gorącokanałowy, który umożliwia stosowanie mniejszych wtryskarek, pasuje do maksymalnej grubości płyty 240 mm. Pozwala to na dostarczanie idealnie symetrycznych systemów z maksymalnie 8 plus 8 dyszami, z minimalnym odstępem między dyszami wynoszącym 65 mm i odstępem między dyszą a wlotem wynoszącym 120 mm.

Wyznaczanie trendów w przemyśle motoryzacyjnym

Trendem we wnętrzach motoryzacyjnych są interaktywne panele sterowane czujnikami dotykowymi, których elementy i informacje stają się widoczne dopiero podczas interakcji. Do ich produkcji w procesie IMD (In-Mold-Decoration) technologia gorącokanałowa FLEXflow firmy Oerlikon HRSflow z serwoelektrycznym pozycjonowaniem igły staje się coraz częściej wybieranym narzędziem, ponieważ umożliwia precyzyjną kontrolę, delikatne i bez deformacji, obtryskiwanie elementów elektronicznych przy jednoczesnym uzyskaniu powierzchni o wysokiej jakości.

Efektywne pod względem kosztów i energetyki zastosowanie FLEXflow do idealnie zbalansowanych form rodzinnych, nawet przy skrajnie różnych objętościach części, zapewnia dodatkowe pozytywy. Dotyczy to również HRScool, rozwiązania firmy Oerlikon HRSflow do formowania wtryskowego gorącokanałowego, które eliminuje potrzebę chłodzenia wodą siłowników.

Systemy gorącokanałowe dla branży przetwórstwa
 

Systemy gorącokanałowe dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska

Reportaże

Forum