Zakończyła się tegoroczna edycja targów Plastpol

Zakończyła się tegoroczna…

Zakończyła się tegoroczna edycja targów Plastpol. Tegoroczna wystawa była nietypowa nie tylko ze względu na termin jej organizacji. Targi Plastpol zwyczajowo odbywają się w maju, jednak z powodu pandemii COVID-19 Zarząd Targów Kielce podjął decyzję o przesunięciu wydarzenia na październik. 

- Tegoroczna wystawa znacznie różniła się od dotychczas organizowanych edycji. Sytuacja związana z pandemią wymusiła na nas zupełnie inna organizację targów, ich skala również była znacząco mniejsza niż w latach ubiegłych - powiedział Kamil Perz, Dyrektor Wydziału Targów w Targach Kielce.

I chociaż wystawa okazała się zdecydowanie mniej okazała niż w latach ubiegłych, to nadal wydarzenie spełniało swoją podstawową funkcję - było skuteczną platformą biznesową. Jak poinformowali organizatorzy 

Mimo obostrzeń, część firm zdecydowała się zaprezentować pracujące maszyny i urządzenia. Na targach mogliśmy zobaczyć m. in.: wtryskarkę BOY 35E wyposażoną najnowszy system sterowania Procan ALPHA 4, wtryskarkę serwohydrauliczną BOLE C460 o sile zwarcia 140 ton, robota kartezjańskiego, który jest najmniejszym robotem firmy TMA Automation. Podczas targów Plastpol, firma ukazała koncepcję ruchów trzyosiowych oraz koncepcję zaprogramowania robota w taki sposób, aby powtarzał pewne czynności.

Nowością tegorocznego Plastpolu była strefa BioTworzyw, gdzie ukazane zostały wyroby biodegradowalne, kompostowalne, biopochodne. Warto podkreślić, że jest to wciąż rozwijającą się gałąź gospodarki, stąd też swoje miejsce podczas targów Plastpol znalazły firmy konsultingowe i badawcze.

Ciekawą inicjatywą, na miarę czasów w których należy zachowywać dystans społeczny, było coroczne seminarium PlasticsEurope Polska i Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych, tym razem zorganizowane w formule on-line. Wydarzenie było transmitowane w czasie rzeczywistym ze studia w Warszawie 6 października.

O nowej sytuacji, w której przyszło działać branży targowej, tegorocznej edycji Plastpolu oraz planach na przyszłość rozmawialiśmy podczas targów z Kamilem Perzem, Dyrektorem Wydziału Targów w Targach Kielce.

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty
 

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji, seminariów, sympozjów

Polska