Zakrętki PilferProof Premium firmy DGS

Zakrętki PilferProof Premium… Nowa seria doskonale znanych zakrętek PilferProof Premium, to jedno z ostatnich osiągnięć firmy DGS, która należy do grona największych światowych producentów zamknięć do markowych opakowań na alkohole.

Stworzona w 2007 r. nowa linia zamknięć PilferProof Premium jest przeznaczona specjalnie do butelek napełnianych alkoholami, wodą mineralną i różnego rodzaju produktami farmaceutycznymi.

Zakrętki wykonano z aluminium i wyposażono w odpowiednio gwintowaną wkładkę z tworzywa sztucznego, a konkretnie spienionego polietylenu (EPE). Oczywiście zakrętki wyróżniają się - w zależności od zastosowania - różnymi średnicami i wielkościami. Dla przykładu szklane butelki na alkohole wymagają zakrętek o średnicy 30 mm i wysokości 35 mm.

zamknięcia firmy DGS

To co już na pierwszy rzut oka cechuje każdą zakrętkę z serii PilferProof Premium, to niewidoczna linia gwintu, która umożliwia wykonanie rozmaitych zdobień w różnych częściach zamknięcia. Charakterystyczne zdobienia pojawiają się na skutek nanoszenia barwnych nadruków. Powstają one zanim dojdzie do wytłoczenia produktu końcowego. Wykonywane są na blasze.

Przy tworzeniu zdobień stosowana jest również metoda sitodruku, dzięki której można ozdabiać boczne powierzchnie zakrętek. Wielokolorowy nadruk jest możliwy do osiągnięcia także przy wykorzystaniu technologii suchego offsetu, która gwarantuje wykonanie operacji w sześciu kolorach. Warto też wiedzieć, że na nakrętkach PilferProof Premium można swobodnie nakładać wysokopołyskowy lakier oraz frezować wypukłe napisy lub ozdoby na boku i główce nakrętki.

Włocławska firma DGS jest światowym potentatem jeśli chodzi o produkcję zamknięć. Jest też jedynym podmiotem wytwarzającym kompletne linie technologiczne do produkcji zakrętek. Na rynku funkcjonuje od początku lat 90. Dostarcza trzy grupy produktów: zakrętki typu PilferProof, typu ScrewCapp przeznaczone do wina oraz nakrętki typu Twist Off do przetworów i soków. Stworzyła już grubo ponad 10 miliardów zamknięć PilferProof i ponad 2 miliardy TwistOff. Szacuje się, że osiem na dziesięć zakrętek odkręcanych przez konsumentów napojów alkoholowych powstało w DGS.

Czytaj więcej:
Nowości 264