Zakupy w jednym miejscu – technologia maszyn i procesów z jednego źródła

Zakupy w jednym miejscu –…

Na targach Fakuma 2021 Sumitomo (SHI) Demag zaprezentuje szereg nowych produktów, umacniając pozycję kompetentnego partnera w zakresie maszyn oraz innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań.

W pełni elektryczne wtryskarki do LSR, IMD, branży medycznej i opakowań

Podczas tragów firma zaprezentuje trzy w pełni elektryczne wtryskarki z serii IntElect oraz jedna z gamy maszyn do opakowań EL-Exis SP.

IntElect 130/520-450 z pakietem LSR, zaprezentuje najnowocześniejsze przetwarzanie elastomerów zintegrowane z systemem dozowania Servomix Z200 firmy Nexus Elastomer Systems GmbH, Eberstalzell (Austria). Podczas inauguracyjnej prezentacji aplikacja z LSR będzie produkować samochodowe uszczelnienie osiowe. "16-krotna forma, bez gratu, bez wlewków"- zwięźle stwierdza Henrik Langwald, Dyrektor Automotive & Electronics.

IntElect 220/660-1100, wyposażony w specjalną jednostkę plastyfikującą do przetwarzania przezroczystego PC (powłoka wielowarstwowa), demonstruje wszystkie zalety IMD w jednym, płynnym procesie. Automatyzując produkcję emblematów samochodowych do zewnętrznych zastosowań, proces zdobienia IMD obejmuje wtryskiwanie od tyłu drugiej (spodniej) powierzchni na indywidualnym zdobieniu (dekorze), a następnie bezdotykowe oczyszczanie w komorze z przepływem laminarnym. „To czyste pomieszczenie ISO klasy 7 wraz z w pełni zautomatyzowanym procesem dobrze koresponduje z naszą nową koncepcją „Handle & Place” – wyjaśnia Langwald.

image-2

Potwierdzeniem kompetencji firmy w zakresie cyfryzacji i interfejsu jest w pełni zautomatyzowane i wysoce wydajne gniazdo produkcyjne dla technicznych części medycznych. Wystawa oparta jest na wtryskarce IntElect S 100/460-250 z systemem automatyzacji firmy Waldorf Technik GmbH, Engen, bazującym na opatentowanym systemie Vario Tip FSS niemieckiego partnera. „Bezkompromisowy projekt tej aplikacji pokazuje produkcję części medycznych i nasadek do strzykawek insulinowych na 16-gniazdowej formie w łącznym czasie cyklu około sześciu sekund”- mówi Anatol Sattel, Director Medical.

Po raz kolejny El-Exis SP 250 udowadnia swoje możliwości w zakresie szybkości wytwarzania w produkcji kubków. Hybrydowa maszyna do produkcji opakowań imponuje dużą szybkością, łatwością obsługi i trwałością. „Otwieranie i zamykanie są najszybsze na rynku”, mówi Arnaud Nomblot, Director Packaging. „Zasługę krótkich czasów cyklu i prędkości wtrysku 1000 mm/s można przypisać akumulatorowi hydraulicznemu. W rezultacie przetwórcy mogą produkować jeszcze cieńsze i lżejsze opakowania, co skutkuje znacznym zmniejszeniem zapotrzebowania na surowce, odpady opakowaniowe i koszty wysyłki."

image-3

Stały monitoring kondycji maszyny

Kolejną nowością stoisku będzie seria systemów stałego monitorowania kondycji maszyn. Zmniejszając koszty konserwacji przy utrzymaniu niezawodności, systemy te mogą być wykorzystywane do określenia rzeczywistego stopnia zużycia, umożliwiając wcześniejsze wykrycie i optymalne zaplanowanie prac konserwacyjnych przez cały okres eksploatacji wtryskarki. Dzięki systemowi monitorowania kondycji, złożone procesy mogą być rzetelnie przeanalizowane bezpośrednio na maszynie, ułatwiając również monitoring krytycznych parametrów, co do tej pory zwykle wymagało znacznego wysiłku i zasobów.

„Na targach Fakuma 2021 zaprezentujemy trzy opcje, które można zastosować we wszystkich seriach naszych maszyn”, mówi dr Thorsten Thümen, Senior Director Technology. „Pierwsza opcja pomaga utrzymać w pełni elektryczne maszyny na stałym wysokim poziomie energooszczędności i wydajności. Druga służy do optymalizacji parametrów oleju hydraulicznego maszyn i utrzymania jakości komponentów. Trzecia niezawodnie monitoruje napięcie sterujące w całej serii wtryskarek”, wyjaśnia.

Nowe hasło ,, Act! Sustainably’’: Sumitomo (SHI) Demag w pełni angażuje się w zrównoważony rozwój

Na tragach Fakuma 2021 Sumitomo (SHI) Demag zwraca szczególna uwagę na postęp ekologiczny w branży produkcyjnej. Na całym stoisku będzie mocno widoczne nowe hasło ‘’Act! Sustainably’’ w które firma jest całkowicie zaangażowania i stanowi ono podstawę wszystkich przyszłych innowacji. Wpisując się w nową strategię firmy jak i działania CSR, wszystkie maszyny i urządzenia prezentowane na stoisku przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju.

image-1

Przyszłościowe narzędzia sieciowe i oprogramowanie sieciowe Przemysłu 4.0

Spełniając wszystkie przyszłe wymagania dotyczące sieci i komunikacji w kontekście Przemysłu 4.0, wszystkie roboty i maszyny firmy są teraz całkowicie dostosowane do interfejsu sterowania, monitorowania i integracji OPC/UA. Ponadto Sumitomo (SHI) Demag przedstawia swoje zaawansowane, internetowe rozwiązanie programowe myConnect. Ta centralna platforma zapewnia klientom bezpośredni dostęp do szerokiej gamy w pełni sieciowych usług wsparcia. Ponadto system myConnect pomaga usprawnić zarządzanie nieefektywnością, obniżyć koszty, poprawić całkowity koszt posiadania, rozwiązywać problemy z błędami i minimalizować przestoje.

Półprzezroczysta onyksowa pokrywka z ABS wykonana przy współpracy z Sepro

Na innej interesującej aplikacji, wieloletni partner w dziedzinie automatyzacji, Sepro Robotique, wyprodukuje pokrywkę w stylu onyksu na całkowicie elektrycznej wtryskarce IntElect 130/520-450. Za pomocą narzędzia stworzonego przez Polar-Form Werkzeugbau GmbH, Lahr, dwukolorowy czarno-biały półprzezroczysty minerał warstwowy zostanie przekonująco odtworzony w ABS. Innowacyjne zastosowanie tej zawiłości wymaga wtryskarki o najwyższej wydajności, maksymalnej dynamice, najwyższej precyzji z doskonałym bilansem energetycznym, wspieranej przez równie zoptymalizowaną platformę automatyzacji Sepro.

Reportaże

Forum