Zmiany w kierownictwie Dassault Systèmes

Zmiany w kierownictwie Dassault…

Firma Dassault Systèmes (Euronext Paris: FR0014003TT8, DSY.PA) ogłosiła podczas 3DExperience World 2022 zmiany na stanowiskach kierowniczych. Gian Paolo Bassi, z powodzeniem sprawujący przez ostatnie 7 lat funkcję dyrektora generalnego Solidworks, będzie kierował strukturą 3DExperience Works w Dassault Systèmes jako wiceprezes wykonawczy. Manish Kumar, odpowiedzialny za R&D w Solidworks od 2018 roku, rozszerzy zakres swojej odpowiedzialności o funkcję CEO Solidworks.

Te dwie nominacje pokazują zaangażowanie Dassault Systèmes w badania i rozwój Solidworks, jak również koncentrację na dostarczaniu wysokiej wartości dla społeczności użytkowników poprzez rozszerzoną ofertę 3DExperience Works.

Nominacja Gian Paolo Bassiego jest następstwem wprowadzenia przez Dassault Systèmes w 2019 roku 3DExperience Works jako portfolio rozwiązań chmurowych na platformie 3DExperience, kierowanego do klientów Solidworks i firm średniej wielkości oraz ich ekosystemu. Bassi będzie kierował organizacją dedykowaną ciągłemu rozwojowi 3DExperience Works i zwiększaniu wartości w obszarze innowacyjności.

Bassi posiada ponad 25-letnie doświadczenie w branży 3D, CAD i PLM. W Dassault Systèmes - od momentu dołączenia do firmy w 2011 roku - odegrał kluczową rolę w rozwoju i dywersyfikacji Solidworks. Jako CEO Solidworks, Bassi kierował rozwojem strategii produktu i technologii marek przeznaczonych dla komputerów stacjonarnych i chmury. Wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa ds. badań i rozwoju w firmie Solidworks. Dzięki doświadczeniu technologicznemu i współpracy ze społecznością użytkowników Solidworks był w szczególności odpowiedzialny za rozwój aplikacji chmurowych tej marki.


gian-paolo-bassi-dassault-systemes
Gian Paolo Bassi

Nominacja Manisha Kumara oznacza kontynuację zaangażowania i nakładów Dassault Systèmes w badania i rozwój Solidworks, które są znakiem rozpoznawczym marki. Kumar, jako wiceprezes R&D Solidworks, odegrał kluczową rolę w rozwoju strategii produktów i technologii Solidworks. Pełniąc dodatkowo funkcję dyrektora generalnego Solidworks, Kumar będzie przewodził budowie relacji między działem badawczo-rozwojowym, a społecznością użytkowników marki. Będzie również działał na rzecz przyspieszenia wdrażania portfolio Solidworks.

Kumar dołączył do zespołu badawczo-rozwojowego Solidworks w 1998 roku jako programista. Miał kluczowy wkład we wczesny rozwój Solidworks w różnych obszarach, jak m.in. translatory, projektowanie powierzchni, modelowanie, szkicownik, złożenia i rysunki. Kierował również rozwojem 3DExperience w ramach działu badawczo-rozwojowego Solidworks i był kluczowym uczestnikiem transformacji, która wprowadziła Solidworks na ścieżkę innowacji w kierunku "przyszłości projektowania" dzięki współpracy z zespołem badawczo-rozwojowym Dassault Systèmes.

- Rozwój Solidworks, opierający się na jego innowacyjnej technologii, będzie kontynuowany i wzmocniony pod kierownictwem Manisha - powiedział Philippe Laufer, Executive Vice President, Global Brands, Dassault Systèmes. - To dzięki pracy Gian Paolo i Manisha, 3DExperience Works znacząco się rozwinęło się i potrzebuje dedykowanego kierownictwa w roku 2022 i kolejnych latach.


manish-kumar-dassault-systemes
Manish Kumar
Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do
 

Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do projektowania 3D, rozwiązania 3D Digital Mock Up i Product Lifecycle Management (PLM)

Polska

Reportaże

Forum