Zrównoważone opakowania - Mondi i Biedronka łączą siły

Zrównoważone opakowania -…

Mondi, globalny lider w dziedzinie opakowań i papieru, uruchomił program obiegu zamkniętego we współpracy z Biedronką, największą siecią handlową w Polsce. Obejmuje on  dostawę, zbiórkę i reprodukcję opakowań z tektury falistej Mondi. Program jest zgodny z przepisami UE, takimi jak rozporządzenie w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR). Biedronka, lider handlu artykułami spożywczymi, jest zaangażowana w realizację planu zrównoważonego rozwoju i wdrażania najlepszych praktyk u swoich dostawców. Plam działania obejmuje redukcję emisji CO2 o 10% do 2026 r. (w stosunku do 2021 r.) oraz redukcję zużycia tworzyw sztucznych o 10% do 2025 r. (w stosunku do 2018 r.).

- Stworzenie prawdziwej gospodarki o obiegu zamkniętym dla opakowań w branży detalicznej to wspólny cel. Mondi z dumą współpracuje z Biedronką w celu poprowadzenia tej transformacyjnej inicjatywy. Ściśle współpracując z naszymi partnerami w całym łańcuchu wartości, ustanawiamy nowy standard zrównoważonego rozwoju, który nie tylko jest zgodny z przepisami UE, ale także toruje drogę dla skalowalnych rozwiązań w całej Europie. To partnerstwo pokazuje nasze wspólne zaangażowanie w zarządzanie środowiskiem i innowacje w zakresie zrównoważonych praktyk - mówi Mateusz Buchowiecki, Key Account Manager w zespole Corrugated Solutions Mondi w Polsce.

- W Biedronce zrównoważony rozwój jest kluczowym priorytetem, a nasza współpraca z Mondi stanowi kamień milowy na naszej drodze do ochrony środowiska. Program o obiegu zamkniętym pozwala nam strategicznie dostosować nasze wykorzystanie materiałów pierwotnych i zwiększyć nasze wysiłki w zakresie recyklingu - mówi Agnieszka Koc, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju i ESC w Biedronce.

Nowa współpraca między Mondi i Biedronką stanowi odpowiedź na globalne wyzwania środowiskowe poprzez promowanie zasad zero waste i zrównoważonego rozwoju. Podczas wspólnego webinarium, które odbyło się 21 maja, eksperci z obu firm omówili zasady ekoprojektowania leżące u podstaw programu oraz to, w jaki sposób dostawcy Biedronki mogą skorzystać na współpracy.