Żywice do kompozytów trudnozapalnych na targach Kompozyt-Expo

Żywice do kompozytów trudnozapalnych…
Firma Lerg opracowała system trudnopalny oparty na specjalistycznej, bezhalogenowej, trudnopalnej żywicy - Estromal 11.DFR-01 oraz żelkocie trudnopalnym FlexCoat IS FR. System ten skierowany jest do zastosowań w transporcie szynowym oraz wszędzie tam, gdzie wymagany jest wysoki stopień uniepalnienia i bardzo niska toksyczność oraz gęstość powstających dymów. System trudnopalny do produkcji laminatów wzmocnionych włóknem szklanym spełnia wymagania R1 normy PN-EN 45545-2 dla poziomu zagrożenia HL1 i HL2.

Estromal 11.DFR-01 jest przyspieszoną, tiksotropowaną, średnio reaktywną żywicą przeznaczoną do laminowania. Żywica stanowi roztwór poliestru nienasyconego w styrenie i metakrylanie metylu. Żywica nie zawiera halogenów oraz związków antymonu, a zawiera wodorotlenek glinu (ATH) jako czynnik uniepalniający. Stosowany do produkcji laminatów o wysokiej klasie uniepalnienia i bardzo niskiej toksyczności dymów, stosowanych w budownictwie i transporcie.

FlexCoat IS FR to żelkot izoftalowy o ograniczonej palności i zwiększonej odporności chemicznej, dostępny w kolorach wg skali RAL. Przeznaczony jest do nakładania ręcznego, do wykonywania elementów, które muszą charakteryzować się ograniczoną palnością i niską toksycznością powstających dymów. Nie zawiera halogenów i związków antymonu.

Żywice do kompozytów trudnopalnych oraz inne produkty z oferty firmy Lerg będą prezentowane podczas tegorocznych targów Kompozyt-Expo w Krakowie.

Czytaj więcej: Kompozyty 191 Motoryzacja 324

Producent i eksporter żywic poliestrowych
 

Producent i eksporter żywic poliestrowych, nowolakowych, fenolowych, odlewniczych, żywic klejowo - aminowych, żywic do farb, formaliny oraz produktów do renowacji karoserii samochodowej marki Polfill

Polska