igus wspiera innowacyjne projekty

- Ponadto, w wyniku podgrzewania siłownika, łożysko miało wytrzymywać temperatury do 125 stopni Celsjusza. Z tego też względu wybraliśmy iglidur A350.

Materiał, z którego wykonane jest łożysko, jest odporny na promieniowanie UV, jak również nadaje się do stosowania w technologii medycznej oraz w przemyśle spożywczym i przemyśle opakowań.

Celem inicjatywy w zakresie wsparcia dla młodych inżynierów firmowanej przez igus jest promowanie innowacyjnych projektów.

Firma igus udziela wsparcia innowacyjnym projektom typu EMKindersicherung w ramach programu "YES" - "Wsparcie dla Młodych Inżynierów". Celem tej inicjatywy jest wspieranie uczniów, studentów i młodych konstruktorów w zakresie opracowywania i wdrażania technicznych projektów ich autorstwa.

igus jest światowym liderem w produkcji systemów prowadzenia przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych. To rodzinne przedsiębiorstwo z siedzibą w Kolonii ma swoje oddziały w 35 krajach i zatrudnia około 3 180 pracowników na całym świecie. W 2016 roku firma igus wygenerowała obroty rzędu 592 milionów Euro.

iglidur A350

Bezsmarowne łożysko ślizgowe iglidur A350 zapewnia niezawodny mechanizm zamykania zastosowany w urządzeniu zabezpieczającym dzieci przed kontaktem ze środkiem czyszczący, które opracowane zostało przy współpracy z firmą igus.
Źródło: igus GmbH


Producent prowadników przewodów oraz łożysk
 

Producent prowadników przewodów oraz łożysk ślizgowych wykonanych z tworzyw sztucznych

Polska