tesa na targach Plastpol

tesa na targach Plastpol

Targi Plastpol to największa wystawa w Polsce dedykowana branży tworzyw sztucznych i gumy, mająca niebagatelne znaczenie także dla przedstawicieli rynków innych krajów europejskich - zwłaszcza tych z rejonu Europy Środkowej. W tym roku odbędzie się ich 28. edycja, co najlepiej świadczy o tym, że jest to wydarzenie z tradycją, cieszące się renomą wśród wystawców i gości tak z Polski, jak i z zagranicy. Udział firmy tesa w międzynarodowej imprezie takiej jak Plastpol stwarza doskonałą okazję do nawiązania nowych relacji biznesowych oraz zaprezentowania oferty produktowej szerokiemu gronu odbiorców.

tesa SE jest spółką należącą do niemieckiego koncernu Beiersdorf AG. Oferuje wysokiej jakości taśmy samoprzylepne przeznaczone do różnego rodzaju zastosowań domowych, biurowych i przemysłowych. Początek jej istnienia wyznacza rok 1906, w którym powstała jej nazwa; od 2009 r. firma działa zaś jako spółka europejska. tesa to międzynarodowe przedsiębiorstwo o ugruntowanej pozycji rynkowej, które może poszczycić się 125-letnim doświadczeniem w projektowaniu i wytwarzaniu artykułów samoprzylepnych, jak również w technologii powlekania. Aktualnie skupia się na rozwoju swojej oferty i działalności, tak by zawsze wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów, proponując im artykuły najlepszej jakości. W ostatnim czasie kwestią, która wysuwa się na pierwszy plan w tej sferze, jest aktywne i konsekwentne dążenie do bardziej zrównoważonego rozwoju.

Dbałość o środowisko naturalne zawsze była dla firmy tesa istotnym aspektem. W 2010 r. firma wprowadziła do oferty grupę produktów tesa® EcoLogo, 10 lat później zaczęła wdrażać Program Zrównoważonego Rozwoju, a w 2021 r. utworzono w ramach jej struktury specjalny dział ds. zrównoważonego rozwoju i powołano jego dyrektora.

medium-11154436-11154437-crop16x9-9

W założenia te idealnie wpisuje się najnowszy produkt z portfolio firmy: dwustronna taśma tesa® 4965 Original Next Gen. Dzięki wdrożeniu podejścia opartego na bilansie biomasy i zastosowaniu nowej generacji materiału nośnika PET (pochodzącego w 90% z recyklingu), udało się zredukować emisję dwutlenku węgla w procesie produkcyjnym aż o 40%. Nowa odsłona kultowego artykułu cechuje się takimi samymi właściwościami, jakością i wydajnością co pierwotna wersja, zaś wspomniany poziom redukcji emisji CO2 potwierdziły badania zgodne z normą ISO 14067.

Podczas targów Plastpol goście odwiedzający stoisko tesa będą mogli zapoznać się również z korzyściami płynącymi z zastosowania niezawodnej taśmy tesa® ACXplus dedykowanej do aplikacji szczególnie wymagających oraz taśmy tesa® HiP - High Initial Performance przewidzianej do łatwego, szybkiego i niezawodnego łączenia materiałów z tworzyw sztucznych o różnych właściwościach. tesa® ACXplus to dwustronna taśma piankowa z rdzeniem akrylowym, którą z powodzeniem można stosować w branżach takich jak kolejnictwo, budownictwo czy przemysł morski. Z kolei skuteczność tesa® HiP jest porównywalna z tą, jaka cechuje inne technologie łączenia, takie jak zgrzewanie ultradźwiękowe czy stosowanie płynnych klejów, a jej użycie nie wymaga wstępnego przygotowania powierzchni.

Przedstawiciele tesa tape Polska z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania gości targów Plastpol, których zapraszają do odwiedzenia stoiska A-25. Szczegółowe dane na temat produktów tesa oraz działalności firmy można znaleźć na stronie internetowej www.tesa.com.

tesa-automotive-key-visual-exterior-005-300dpi-print-11154719-crop16x9-9