Chłodzenie Wtryskarek
Wtryskiwanie

14 lut 2010, 17:01 Ja1982

Witam :D
mam w planach uruchomic produkcję na trzech wtryskarkach i nie mam pojęcia jakie zastosować chłodzenie (cos taniego i funkcjonalnego) proszę o pomoc!

Anonymous
19 lut 2010, 15:30 *.205.40.157

Istnieje kilka metod/rodzaji chłodzenia wtryskarek.
Nikt nie odpowie na to pytanie nie znając parametrów wtrysku.

Forma osobno i olej osobno?
Ilość wtryskiwanego surowca /h
Szybkość cykli?
Tworzywa rodzaj?

Jeśli ma być coś taniego (śmieszne rozwiązania)
1. Zbiornik z wodą i chłodnicą
2. Woda bieżąca
3. Studnia
PROBLEM ODKŁADAJĄCEGO SIĘ KAMIENIA

Racisław

3 mar 2010, 9:55 Dik_oil

Warto tu rozważyć, czy ma byc tanio teraz, czy wogóle.
Chłodzenie wodą powoduje:
- osadzanie się kamienia, co zmniejsza drożność i skuteczność odbierania ciepła,
- stopniową korozję układu, co po pewnym czasie może doprowadzić do rozszczelnienia. Jeśli rozszczelnienie nastąpi na zewnątrz, to pół biedy, jednak jeśli woda dostanie się do oleju, to skutkiem jest wymiana albo całego oleju, albo pompy, albo całej maszyny.

Droższym, natomiast w pełni trafnym rozwiązaniem jest stosowanie odpowiedniego i dobrej jakości Glikolu, dobranego oczywiście w odpowiednich proporcjach i z dobrymi dodatkami. Co prawda drożej wychodzi, ale jest spokój zarówno latem jak i zimą, gdy układ jest wyłączony, a temperatura spada poniżej zera. Nie ma wtedy obawy, że woda zamarznie i rozsadzi rury.

Nasza firma prowadzi sprzedaż oraz doractwo w doborze tego typu cieczy oraz wszelkich olejów do wtryskarek i nie tylko, na terenie kraju.
W przypadku zainteresowania proszę o pywatną wiadomość.

14 maj 2011, 21:34 Grzegorz19788

Do ukadu chłodzenia zastosuj zwykły płyn chłodniczy taki jak jest w każdym samochodzie.

27 lip 2011, 9:35 Chemiqua

Gdyby był Pan zainteresowany ochroną antykorozyjną układu chłodzenia (korozja wżerowa, korozja elektrochemiczna i inne niekorzystne efekty spowodowane działaniem wody czy też rozpuszczonego w niej powietrza i jonów), preparatami stabilizującymi twardość wody (dzięki którym nawet przy bardzo wysokiej twardości wody wodociągowej nie będą powstawały osady) oraz substancjami rozpraszającymi szlamy i osady (dzięki którym jeśli osady już w układzie są, to zostaną rozpuszczone) to proszę o kontakt.

Wszystkie wyżej wymienione elementy (korozja, szlamy, osady) powodują zmniejszenie sprawności układu poprzez zmniejszenia współczynnika przewodnictwa cieplnego oraz tym samym zwiększają koszty eksploatacji układu.

W swojej ofercie posiadamy również gamę innych preparatów do kondycjonowania wody przemysłowej (układy chłodzenia, układy grzewcze, układy parowe) czy też oczyszczania ścieków poprodukcyjnych.

Kontakt pod numerem telefonicznym: 533 916 555 lub mailowo: biuro@chemiqua.pl

11 wrz 2011, 22:04 Domingo

Witam.
Z rozwiązania taniego w eksploatacji, choć wymagającego większych funduszy na zakup proponowałbym odpowiednio dobrany Chiller + pompa obiegowa chłodziwa. W układzie najlepiej zastosować glikol, bądź jego mieszankę.
Z Chillerem jest największa elastyczność w działaniu, działająca 1 czy 3 maszyny nie zrobią różnicy.

PozdrawiamOdpowiedz Nowy temat