Czarne wtrącenia.
Wtryskiwanie

9 cze 2012, 9:55 Sebastianstan1988

Potrzebuje pomocy ponieważ ciężko jest nam w firmie rozwiązać problem z wtrąceniami które są widoczne na detalach.Problem zawsze nasila się bardzo mocno gdy maszyna włączana po postoju.Ślimak był czyszczony i polerowany.Proszę o pomoc co można zrobić aby skutki tych postojów nie odbijały się w tak dużym stopniu na jakości produkcji.Produkcja z PS.Jeśli ma ktoś informacje na temat dobrych środków czyszczących i ich użycia bardzo proszę o kontakt na meila.

9 cze 2012, 10:17 Pawelkaczmarekszczecin

witam.
Pytanie brzmi na jakim materiale są te wtrącenia? Czy dysza jest zamykana? Najlepiej przed wyłączeniem maszyny przeczyścić ją HDPE i tak zostawić.
Więcej info potrzebne

Radomił

9 cze 2012, 19:37 Iebm

Jeżeli pracujesz na PS , przetryskiwanie HDPE nie jest potrzebne . Prawdopodobnie w układzie plastyfikacyjnym jest jakiś ubytek , w którym PS zalegai się degraduje .Dobrze byłoby go znaleźć i to naprawić , bowiem przeczyszczenie srodkiem czyszczącym to zwalczenie skutku a nie przyczyny . Wpierw upewnij się czy rzeczywiście jest ubytek - przed zakończeniem pracy obniż temp na strefach o 30 st. C i wykonaj 3-4 przetryski . Jezeli po rozruchu wtrącenia wciąż sie pojawiają , to niestety mamy do czynienia z uszkodzeniem cylindra , zaworu zwrotnego lub dyszy . Musisz znależć przyczynę palenia PS

10 cze 2012, 10:16 Sebastianstan1988

Witam problem ten występuje na wszystkich czterech liniach które posiadamy i wykluczam jakiekolwiek uszkodzenia na ślimaku ponieważ mieliśmy już powyciągane i polerowane.Pracujemy na PS.Z opinia o obniżaniu temperatur o 30st już udało mi się spotkac ale jeszcze nie sprawdziłem tego ze względu na ciągłość pracy maszyn.Szukam również opinii na temat środka czyszczącego CORATEX i czy zna ktoś może jeszcze lepszy środek czyszczący w granulacie oraz podzieli się wiedza na temat jego użycia i czy czyszczenie tego typu środkami powinno odbywać się w trybie ciągłym czy może powinno się zostawiać taki nabrany granulat na ślimaku w temperaturach nie wyższych niż 270st i na jaki czas i czy jest to potrzebne do tego aby jego właściwości czyszczące były lepiej wykorzystane.Z góry dziękuje osobom zainteresowanym.

10 cze 2012, 11:58 Pawelkaczmarekszczecin

Witam.
Miałem podobny problem na białym POM. Ślimak był ok, ale okazało się dysza zamykana nie tyle co była uszkodzona co zalegał w niej materiał i się degradował. Później to wychodziło na detalach. Samo czyszczenie ślimaka jest pomocne przy przechodzeniu z koloru np. ciemnego na jasny, ale i tak mogą pojawiać się wtrącenia przy zaleganiu materiału. Wpływa na to duża rotacja form na maszynach, a co za tym idzie często i granulatu. Jako środek czyszczący polecam ASACLEN z włóknem szklanym (działanie trące) lub ASACLEAN działający chemicznie.
U nas pomogło rozebranie dyszy i bardzo dokładne wyczyszczenie wszystkich elementów.
Dlatego jestem zwolennikiem dysz otwartych, bo tutaj nie spotkałem się jeszcze z takim problemem

10 cze 2012, 20:19 Sebastianstan1988

A jeśli chodzi o środki czyszczące firmy ASACLEAN to który z typów takiego środka jest dla was najbardziej skuteczny w osiągnięciu jak najmniejszej ilości tych wtrąćeń po ponownym włączeniu maszyny.Spotkałem się z pojęciem, że ASACLEAN NewEX który jest modyfikowany włoknem szklanym jest bardzo dobry ale nie zaleca się go do czyszczenia gorących kanałów.Prosiłbym o więcej informacji na ten temat.Chętnie również dowiedziałbym się więcej na temat pojęcia "SEALING".Z góry dziękuje.

11 cze 2012, 13:24 Iebm

Środki czyszczące to jedna . Napewno można znaleźć ich wiele , natomiast fakt powtarzania się blędu na 4 maszynach napewno oznacza jakiś błąd strukturalny w przetwórstwie.

11 cze 2012, 14:45 Pawelkaczmarekszczecin

zgadzam się z przedmówcą, trzeba poszukać głębiej.
Pozdrawiam

14 cze 2012, 15:02 1175

Problem z czarnymi punktami po postoju maszyny wynika również z faktu dogrzewania maszyny i długiego grzania tworzywa w układzie plastyfikującym.
Dobrym rozwiązaniem jest użycie granulatu czyszczącego VegaClean TK32 (używa się go jako 100% w bardzo małych ilościach) do usunięcia tworzywa i czyszczenia układu plastfikującego. Do zabezpieczenia wtryskarki na postój używa się granulatu VegaClean HV31.
Tak robią nasi klienci i pozbyli się problemu czarnych punktów.
Więcej informacji na www.vgt.com.pl

15 cze 2012, 19:44 Iebm

Ja rozumiem że ktoś chce sprzedac swoje produkty - ja też chcę . Ale po przeczytaniu powyższych postów nie pisz kolego bez sensuOdpowiedz Nowy temat