Czy warto ?
Nakrętki charytatywnie

Anonymous
1 mar 2012, 11:25 *.252.52.35

Witam
moje dziecko za rok będzie miało studniówkę, wpadli na pomysł zbiórki zakrętek (tak żeby obniżyć troszkę koszta dla rodziców) i tutaj moje pytanie czy jeszcze warto coś jeszcze zbierać (myślimy o makulaturze i butelkach pet).
Mamy do dyspozycji dosyć duży magazyn wiec z miejscem nie będzie problemu, tylko nie wiemy czy warto ?
Może ktoś by podpowiedział ?
z Góry dziękuje Ola

Lukglas88
1 mar 2012, 13:57 Lukglas88

witam! Nakrętki jak najbardziej warto dużo firm skupuje jak np ja ze szkołami współpracuję które chcą dokładać do wycieczek sobie itd. jeżeli chodzi o zbiórkę makulatury też dobry pomysł zwłaszcza jeżeli macie na to warunki gazety i karton na pewno sprzedacie. Oczywiście osobno gazety i osobno karton, tektura. Jeżeli chodzi o butelki PET to sprawa jest trochę ciężka bo naprawde duże ilości tego muszą być żeby to się opłacało posortowane na kolory i dodatkowo zbelowane takie podstawowe wymagania mają odbiorcy chyba że dogadacie sie z jakąś firmą która będzie odbierała posortowane butelki tylko na kolory w bigbagach gdzie oni tylko to zbelują i odsprzedadzą do recyklera. Ja bym na taką współpracę poszedł ale zbyt dużych pieniążków napewno bym nie zaoferował.

Anonymous
2 mar 2012, 11:34 *.189.71.198

Pewnie, że warto. Pomysł bardzo fajny :)

Anonymous
3 mar 2012, 11:58 *.252.52.35

Dziękuje za odpowiedzi :)
decyzja podjęta makulatura plus zakrętki.

Mam jeszcze dwa pytania o ceny i zbyt, zdaje sobie sprawę że to nie będą jakieś ogromne kwoty jednak muszę wiedzieć ile potrzebujemy zebrać surowców żeby zastrzyk gotówki był "znaczny" u nas na skupie makulatury nie chcąc za bardzo a i z zakrętkami też może być kłopot wiec następne pytanie czy będzie zbyt ??
mieszkam na granicy łódzkiego z wielkopolskim
jeśli ktoś byłby zainteresowany odbiorem to proszę o informacje na mejla natopieola@tlen.pl lub na PW
Ola

Lukglas88
6 mar 2012, 8:51 Lukglas88

ceny różne...makulatura teraz znowu strasznie spadła zależy ile czasu macie na zbiórkę przy większych ilościach idzie się dogadać cenowo wtedy nie iść do byle jakiego skupującego tylko konkretnego odbiorcy poszukać w internecie dużo takich wystarczy poszukać bądź dać ogłoszenie ale nie mówić od razu że zbieracie jako szkoła wtedy cena wam od razu spada ;) Najlepiej gazety ładować w big bagi karton i nakrętki tak samo łatwo potem z załadunkiem często klijenci odbierają sami i to też idzie na plus.