Dobór rodzaju ślimaka do tworzyw różnych
Wtryskiwanie

7 gru 2011, 19:25 Koscint

Witam serdecznie.
Jestem młodym operatorem (tylko 2 lata w zawodzie) i spotkałem się z problemem u nas w firmie że na każdej wtryskarce stosowane są wszystkie dostępne u nas tworzywa:
PA 66 (w zasadzie jest to priorytetowe u nas tworzywo)
PA 6,3
PA
POM
PBT
SAN
PE
PET
PMMA
PP
PA 66 GF 30

Problemem jest że wszystkie te tworzywa lecą często na jednej wtryskarce, na tym samym ślimaku. Zmieniane jest u nas tylko forma i tworzywo. Jak to wpływa na ścieranie się ślimaka?? Szukałem w internecie jak dobrać ślimaki do tworzyw sztucznych ale takowego poradnika nie znalazłem.

Niestety technologowie u nas jedyne co stwierdzają to to że powinny być wyznaczone wtryskarki do bardziej ścierających ślimak tworzyw, ale jakie to są sami nie powiedzą (bo po co informować ustawiaczy o takich rzeczach).

Ostatnio zdarzyło mi się prosić mechanika aby zerknął czy nie ma metalu w dyszy bo poduszka była bardzo niestabilna i ciśnienie mocno skakało a samymi parametrami nie mogłem tego ustawić. Okazało się że metalu nie było ale ślimak wyglądał jak zżarty przez kwas.

Chciałbym wiedzieć czy normalnym jest to że jeden ślimak jest stosowany do tak różnych rodzajów tworzyw. Chciałbym również wiedzieć jak powinny być dobierane ślimaki do tego typu tworzyw.

Radegunda

10 gru 2011, 18:36 Iebm

Nie jest normalne , a już stosowanie surowca z włóknem szklanym napewno wymaga odpowiednio twardego układu plastyfikacyjnego , Ślimak który wyglądał jak zżarty przez kwas został uszkodzony przez wlókna szklane. Poza tym geometria ma też swoje znaczenie .Odpowiedz Nowy temat

Forum

Bscr_eu

PC ABS i HIPS 2018-04-22

50cent

Czyszczenie układu chłodzącego form wtryskowych. 2018-04-21

Piotrzawadzinski

Głowica do Wytłaczarki vs. średnica ślimaka 2018-04-15

Yellow

Czas przebywania materiału w agregacie 2018-04-13

Frohe_

Tampodruk wymagania? 2018-04-13