Dodatek regranulatu z wytłaczarki
Wtryskiwanie

24 kwi 2012, 17:34 Ar2r_w

Witam. Pracuję w firmie gdzie jest sporo odpadów PVC w postaci końcówek rur w związku z czym mam pytanko: czy mogę je wykorzystać jako dodatek do PVC używanego do wtryskiwania. Wiem, że są tam inne dodatki uplastyczniające, ale może nie pogorszą one właściwości wyprasek (głównie kolanka, trójniki do tychże rur :) ). Próbę i tak zrobię, ale jestem ciekaw waszej opinii. Wtryskarki są w naszej firmie produkcją pomocniczą i do tej pory korzystaliśmy jedynie z oryginalnych granulatów, ale wiadomo... kryzys, i jeszcze ta ekologia :b .

24 kwi 2012, 20:13 Iebm

Fajnie , że spróbujesz :) Wytłaczacie rury , więc napewno MFI , plus inne modyfikatory niż w PVC wtryskowym . Ale to może wyjsć , ciekawe ile procent dasz radę wcisnąć do granulatu wtryskowego .

Pozdrawiam

Radzim

24 kwi 2012, 20:14 Iebm

Wytłaczacie rury z twardego czy z miękkiego PVC ?

24 kwi 2012, 21:25 Ar2r_w

Może żle się wyraziłem, nie wytłaczamy rur tylko używamy do produktu finalnego (wanna z hydromasażem). Montażystom zawsze zostają jakieś końcówki. Próbowaliśmy kiedyś wytłaczać rurę z miękkiego PVC, ale niestety nie mieliśmy odpowiednich kalibratorów i ostatecznie odeszliśmy od tego pomysłu. Ekstrudery służyły nam do produkcji deski z kompozytu PVC/drewno. Wracając do regranulatu, myśle spróbować go wtrysnąć żeby tylko zobaczyć jak się uplastycznia w plastyfikatorze, jak wypełnia formę i przede wszystkim jakie uzyskam z niego detale, a dopiero póżniej tworzyć mieszanki. Zobaczymy, może coś z tego wyjdzie- jeden odpad byłby mniej.

25 kwi 2012, 10:18 Iebm

O rety , poruszyłeś bardzo ciekawe tematy ! Ja uruchomiłem w zeszłym roku fabrykę desek z WPC z dużym sukcesem , jak Wam poszło ? Co do rur z miekkiego PVC do sanitariatów , to potrzebne są dwa extrudery i obrotowe wrzeciono , żeby wytłoczyć rurę , która sie nie załąmuje .

Pozdrawiam

25 kwi 2012, 10:20 Iebm

A dodatek miękkiego PVC nie powinien przeszkodzić we wtrysku... Ale nie wiem co z tego wyjdzie , dlatego jestem ciekawy jak Ci pójdzie :)Odpowiedz Nowy temat