LDA-SJP-90 Plastic Machinery - Pytania
Recykling

11 wrz 2017, 22:58 Karbek2

Witam serdecznie,jestem pracownikiem w firmie Recyclingowej i  od jakiegoś czasu próbujemy rozruszać starą maszynę do regranulatu może ktoś pozna po zdjęciach lub pracował na podobnej ? 
Zainteresował mnie temat,chciałbym w tym spróbować swoich sił dalej ale bez instrukcji obsługi ani przeszkolenia przez kogoś doświadczone jest po prostu ciężko. 

Model - LDA-SJP- ( i tutaj problem bo nie jestem w stanie okreslić modelu (zatarte naklejki))  podsyłam zdjęcie z internetu. 
Materiał jaki przerabiamy na regranulat to przemiał  PE-HD.
O to moje pytania : Czy jest ktoś w posiadaniu instrukcji obsługi od tej maszyny ? Szukałem wszędzie i się poddałem...
Czyszczenie głowicy powinno odbywać się na ciepłych dyszach ? po maksymalnym opróżnieniu ślimaka? ( na 100% nie mamy tworzywa czyszczącego by przepuscic przez ślimak) 
Czy zeby wyczyscic Slimaka trzeba go wykrecac czy czysci się go właśnie za pomocą jakiegoś tworzywa czyszczącego którego nie mamy. 
Czy jeżeli z głowicy wychodzi materiał w postaci nitek które przepuszczamy przez chłodziwo następnie do zmielenia do młynka, czy sito na głowicy powinno mieć mniejsze oczka czy szersze z siatki ? W sumie jaki rodzaj sit najlepszy.
Temperatury grzałek ogarnąłem, tak samo proporcje między dociskiem materiału a szybkością wychodzenia także, chodz nie powiem programowanie falownika Delta Vfd-e mimo że jakieś skomplikowane nie jest dało mi w kość ;-).
Maszyna nie jest nowa, kolejnym problemem jaki napotkałem to mimo ustawienia temperatur na grzałkach i mimo że mają te temperatury i wyższa nadal załączają się do grzania przy czym jezeli 4-5 grzałek naraz załączy sie do grzania, napięcie na maszynie wzrasta zrywa materiał i staje  z błędem na programatorze "ol" Niejednokrotne próby przyspieszenia ślimaka powodują także wyłączenie maszyny i bład ol.
Jeżeli wszystko dobrze idzie wychodzi na 1h pracy około 70-80 kg gotowego regranulatu ( ale tylko wtedy jak idzie) ostatnio co raz częściej się wyłącza. 

Może ktoś poświeci czas i napisze jakieś rady w użytkowaniu takiej maszyny ? za wszystkie rady z góry dziękuje. Jeżeli założyłem temat nie w tym dziale proszę o przeniesienie. Pozdrawiam. 
Odpowiedz Nowy temat

Forum

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2019-10-04

Bercik88

Program do ewidencji i napraw form wtryskowych 2019-09-02

Tipen1

Wytłaczarka HDPE, przegrzewa. 2019-07-25

Yellow

Problem z plastyfikacją PS 2019-07-14

Yellow

Docisk agregatu w maszynach hydraulicznych Engel. 2019-06-28