Myjka Dynamiczna S-30 Porada
Recykling

Anonymous
9 maj 2012, 12:16 *.55.67.188

Witam. Czy mógłby ktoś udzielić informacji na temat dzialania tej wlasnie myjki. Jestem jeszcze laikiem w temacie recyklingu.Chodzi mi dokładnie o materiał który sie tam wrzuca. Wrzucamy pocięte płatki,brudne z naklejkami. I teraz pytanie: Jaki jest efekt koncowy tego mycia. Czy myjka usuwa naklejki i uzyskujemy materiał czysty, przygotowany do regranulacji?. Jeżeli nie to prosze o porade co do kupna myjki. Producent nie odpowiedział na e-mail arthuluss@gmail.com Pozdrawiam.

9 maj 2012, 14:42 Lukglas88

ja pracuje na myjce nieco innej niż ta co wpisałeś. moja to jest myjko zagęszczarka która myje dokładnie nawet mocno zabrudzony materiał naklejki, piasek itp nie są jej straszne zużycie wody też nie jest duże. a działanie tej myjki nie jest mi znane patrząc na opis myjki to napewno lepiej może osuszać materiał po myciu gdyż nie zagęszcza jak moja jeżeli odetniemy dopływ wody. Nawet nie znam firmy która pracuje na takich myjkach...

Radbod

Anonymous
9 maj 2012, 18:04 *.55.67.188

No to już mam jakies wiadomości. Byłbym wdzięczny gdybyś dał mi jakies dane twojej myjki. Zależy mi na tym a żeby sprzedawać towa czysty. Wiec jesli to bedzie ta czy inna myjka? ( ma myć) Twoja jest nieco ciekawsza bo mozna zagescic platek.Niby nic ale w handlu zagranicznym jest to bardzo przydatne bo,z tego co wiem to na TIRa nie wejdzie 24 tony , ale po zagęszczeniu tak. I jeszcze jedno. Jak sie sprawdza wilgotność? O tym nie mam zielonego pojęcia. Pozdrawiam

9 maj 2012, 21:02 Lukglas88

jakie dane Cię interesują??
jeżeli chodzi o sprawdzanie wilgotności to drogie urządzenia są i nie opłaca się tego kupować ani sprawdzać wilgotności ogólnie poczytaj na forum jest tutaj dużo wątków które ja sam poruszałem bo widze że masz takie same problemy jak ja miałem na początku z myciem itd.

Anonymous
9 maj 2012, 21:24 *.55.67.188

Interesuje mnie, co to za myjka i ile kosztuje. To dobry pomysł kupić coś takiego. Przeswietle forum i sprawdze o co chodzi z tą wilgotnością. Dzieki za pomoc.

9 maj 2012, 21:58 Lukglas88

jest to stara myjka polskiej produkcji dałem za nia 8tys zł była z silnikiem 30kW ale ja założyłem jej mniejszy 22kW (za słaby prąd mam na firmie)posiada funkcje mycia i jednocześnie mielenia/cięcia tworzywa jak i też zagęszczenia np folii.
Ta myjka s-30 kosztuje jakieś 30tys zł w tandemie jakieś 50 jak dobrze pamiętam jak z nimi rozmawiałem bo też chciałem ją zakupić. Jeżeli się zdecydujesz na zakup takiej myjki jak ja mam to może uda mi się załatwić taką samą możliwe że za takie same pieniądze:)
jednakże musisz znać wady i zalety takich myjek ;)

Anonymous
9 maj 2012, 22:21 *.55.67.188

Co do funkcji jakie posiada to juz chce ja miec. Ale jak możesz mi przedstawic wady i zalety to byłoby lepiej. Jestem poczatkujacym wiec nie moge wejsc na mine, bo sie ugotuje. Szukam ruznych rozwiazan aby zaczac ten interes. Jestem obecnie w Hiszpanii,ale juz chce wracac. Znam jezyk ,wiec chce go wykorzystac.

9 maj 2012, 22:38 Lukglas88

Też nie jestem w branży taki wielce obcykany ale powiem jedno branża recykling tworzyw sztucznych to nie jest prosta sprawa.
Zalety: umyje nawet baaaaardzo zabrudzone tworzywa i przy tym je zmieli też nie zużyje dużo wody przy tym.
Wady: materiał wyjściowy jest bardzo mokry więc potrzebne jest go wysuszenie do około 5%wilgotności aby było do przyjęcia.
Zastanów się czy napewno chcesz to robić bo dużo pracy to kosztuje zwłaszcza początkującego. Zresztą musisz się zastanowić co w ogóle chcesz robić jeżeli chodzi o tę branżę.

12 maj 2012, 11:02 Marcineu

Ta myjka S-30 jest tylko jednym urządzeniem , które powinno znaleźć się w całej instalacji. Trzeba brać pod uwagę czas przebywania płatka w wodzie oraz sam proces flotacji z wielu względów.
Oraz usuwanie papieru, ale dopiero po zrobieniu pulpy i nie na mokro :) Naklejek nie oddzielisz mechanicznie od folii! chociaż z doświadczenia powiem ,że jest ich na tyle mało i często są to też pp,pe wiec nie przeszkadzają. Oczywiście zależy to też od sortowni i ceny :)Odpowiedz Nowy temat