Nietypowy problem Mir H. M. P. C 860
Wtryskiwanie

Anonymous
15 gru 2011, 21:46

Witam Serdecznie.
Na wstępie chciałem zaznaczyć że jestem nowym użytkownikiem i jeśli Wpisałem zły temat lub w złej kategorii proszę go nie usuwać.

Mój problem jest nietypowy ze względu na to że szukałem podobnych tematów na różnych forach i nawet nie znalazłem nic zbliżonego.
Mam w firmie wtryskarkę Mir(produkcja na dwie formy) niby nic nadzwyczajnego... Problem tkwi w tym że na jedną ze stron nie regularnie wychodzi niedolanie(zaznaczam że formy są praktycznie identyczne jeśli chodzi o budowę samej formy i detal produkowany). żadne zmiany parametrów nie poprawiają ani też nie pogarszają tego zjawiska.
Podczas obserwacji pracy maszyny stwierdziłem że niedolanie powstaje wówczas gdy podczas wtrysku ślimak zaczyna się obracać(w przeciwną stronę do dozowania) sytuacja ta ma miejsce tylko na stronę lewą (MP1).Parametry wtrysku i dozowania są praktycznie takie same jak na stronę prawą (MP2), tylko że tam nie występuje obrót ślimaka podczas wtrysku.

Bardzo proszę o każdą sugestię rozwiązania tego problemu ponieważ ja spotykam się pierwszy raz z czymś takim i nie potrafię sobie z tym poradzić.
Serdecznie dziękuję za każdą poradę.
Pozdrawiam.

Radomiła

22 gru 2011, 12:39 Iebm

A dlaczego ślimaak się obraca podczas wtrysku ? Nie wszystko do końca rozumiem , maszyna pracuje na 2 formach ? Co masz na myśli . Proszę o szczegóły :)Odpowiedz Nowy temat