Płyty poślizgowe
Tworzywa techniczne

27 wrz 2011, 12:41 Phstadek

Mamy problem techniczny. Przy rozładunku węgla chwytakami ze statku w hopperze ( zasobnik 10x10m, ściany trapez w dół)nastepuje blokowanie zsypu materiału na dolny przenośnik wybierający. Stosowane wibratory nie do końca są skuteczne. Poszukuję płyt poślizgowych o bardzo wysokim współczynniku poślizgu ( teflonopodobne)i jednocześnie odporne mechanicznie na wysieranie i uderzanie węgla. Węgiel z problemami poślizgowymi to w zasadzie mokry miało dużej lepkości. Odporność mechaniczna jest wymagana gdyż w tek samej partii towarowej mogą się znajdować partie towaru o granulacji np. 35 -50 mm.
Idealnym rozwiązaniem byłaby płyta poślizgowa z wytrzymałością mechaniczną którą można by było przykręcić do ściany zasobni w miejsce lub na istniejące płyty stalowe hardoxa.
W przypadku realnej propozycji proszę o kontakt ze mną.
:o

6 paź 2011, 22:45 Rarekev

takim materiałem jest peek spełnia powyższe wymagania ponad to jest odporny na wysokie temperatury.
z doświadczenia wiem, że przy blokowaniu maeriałów sypkich to nie pomaga. Materiały zbrylające się podczas transportu nie mogą pozostać w bezruchu. Produkt taki musi być cały czas w ruchu. w lekkich materiałach pomaga nadmuchiwanie powietrza od spodu w cięższych mechaniczne mieszadła, ruchomy ruszt.

10 paź 2011, 8:35 Plsonic

Zapewne stosujecie wibratory mechaniczne, nowoscia na rynku w sysemach przesiewowych jest zastosowanie ultradzwiekow , byc moze i ono zdaloby egzamin w waszym przypadku ale to trzeba oczywiscie sprawdzic na miejscu.

Radogost

Anonymous
10 paź 2011, 14:48 *.28.105.18

A może płyty HD PE mocowane mechanicznie ??
Jest to rozwiązanie stosowane w zasobnikach węglowych elektrowni i działa.
Wyślij szczegóły konstrukcji na pietras@kct.com.pl.

Pozdrawiam
MP

12 paź 2011, 13:08 Plsonic


Plsonic napisał:
Zapewne stosujecie wibratory mechaniczne, nowoscia na rynku w sysemach przesiewowych jest zastosowanie ultradzwiekow , byc moze i ono zdaloby egzamin w waszym przypadku ale to trzeba oczywiscie sprawdzic na miejscu.Odpowiedz Nowy temat