Tworzywa sztuczne

Tworzywa sztuczne to duża grupa materiałów wykorzystywanych w wielu zastosowaniach, np. do produkcji opakowań, materiałów budowlanych, sprzętu AGD, odzieży, zabawek, sprzętu medycznego. Polimery produkowane są na ogół z surowców kopalnych, a ich właściwości mogą być modyfikowane przez specjalne dodatki. Najpopularniejsze tworzywa sztuczne to polietylen, polipropylen, polichlorek winylu i polistyren.

Wiadomości

Targi Kompozyt-Expo przeniesione

Targi Kompozyt-Expo przeniesione na 2022

Po licznych konsultacjach ze środowiskiem wystawców oraz analizie sytuacji w branży kompozytów na świecie, zarząd firmy Targi w Krakowie podjął decyzję o przeniesieniu 11. Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych Kompozyt-Expo na rok 2022.

Formowanie elastomerów metodą

Formowanie elastomerów metodą wtrysku

Lata 60. XX w. to okres, w którym wtryskarki wprowadzono do produkcji technicznych artykułów gumowych na skalę przemysłową. Obecnie technika formowania elastomerów metodą wtrysku jest jedną z głównych metod ich wytwarzania.

Ultrapolymers autoryzowanym

Ultrapolymers autoryzowanym dystrybutorem BOPS

Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o. (BOPS) rozpoczęła współpracę z Ultrapolymers Sourcing Poland Sp. z o.o. (Ultrapolymers) powołując tę spółkę na swojego Autoryzowanego Dystrybutora.

Czy będziemy tankować paliwo

Czy będziemy tankować paliwo z odpadów tworzyw?

Polska firma opracowała technologię, która umożliwia recykling zmieszanych polimerów. Produkt końcowy recyklingu to ciekły węglowodór, który może być stosowany jako surowiec do produkcji czystego plastiku lub jako standardowe komponenty paliwowe.

Właściwości i zastosowanie

Właściwości i zastosowanie poliamidów

Z poliamidami często spotykamy się w życiu codziennym, chociażby w sklepie – widniejące na metkach naszych ubrań słowo „poliamid” odnosi się do włókna syntetycznego, które zostało opracowane w 1935 r. przez wybitnego chemika w laboratorium DuPont.

Wydarzenia

Katalog firm » Tworzywa sztuczne

 
LANXESS AG

LANXESS AG

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

F.P.H.U. Oplast-Recykling Jerzy Kmita

F.P.H.U. Oplast-Recykling Jerzy Kmita

Skup odpadów PP, PE. Sprzedaż regranulatów

R&P Polyplastic

R&P Polyplastic

Największy rosyjski producent kompaundów, kompaundy termoplastyczne

Zamak Mercator Sp. z o.o.

Zamak Mercator Sp. z o.o.

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy: wytłaczarki, linie do produkcji kabli, linie do produkcji filamentu do druku 3d

 

Oferty B2B » Tworzywa sztuczne

Ceny tworzyw sztucznych

HDPE wtrysk
7,78zł 8,25%
HDPE rozdmuch
7,83zł 7,12%
HDPE folia
7,82zł 7,46%
LDPE wtrysk
9,38zł 1,37%
LDPE folia
8,87zł 3,80%
LLDPE standard
9,10zł 4,71%
PP homo
8,55zł 6,66%
PP blok
8,85zł 5,04%
PP random
9,20zł 6,31%
PS HIPS
8,90zł 12,49%
PS GPPS
8,50zł 12,10%
PA PA6
13,10zł 3,11%
PA PA66
19,90zł 0,00%
ABS naturalny
15,10zł 8,32%
SAN transparent
13,60zł 1,87%
PMMA transparent
17,50zł 0,00%
POM naturalny
14,70zł 8,65%
PET butelkowy
5,07zł 5,41%
PC transparent
18,30zł 0,55%
Wstępne ceny tworzyw z lipca 2021

Forum

Plastechopedia

Tworzywa sztuczne plastiki, polimery

Tworzywa sztuczne stanowią obszerną grupę materiałów o bardzo wielu zastosowaniach. Można je współcześnie spotkać na każdym kroku - są używane do produkcji opakowań, materiałów budowlanych, sprzętu elektronicznego i AGD; wykorzystuje się je w medycynie i rolnictwie, a także do wyrobu odzieży i zabawek. Ze względu na unikalne właściwości i łatwość przetwarzania…

Spawanie tworzyw sztucznych

to obok zgrzewania, najpopularniejsza metoda łączenia tworzyw termoplastycznych. Spawanie termoplastów polega na uplastycznieniu łączonych powierzchni i materiału łączącego (spoiwa, prętu spawalniczego) za pomocą ciepła i ciśnienia. Podgrzewa się przy tym powierzchnie powyżej ich temperatury topnienia i łączy razem pod ciśnieniem tak, aby powstała możliwie…