Tworzywa sztuczne

Tworzywa sztuczne to duża grupa materiałów wykorzystywanych w wielu zastosowaniach, np. do produkcji opakowań, materiałów budowlanych, sprzętu AGD, odzieży, zabawek, sprzętu medycznego. Polimery produkowane są na ogół z surowców kopalnych, a ich właściwości mogą być modyfikowane przez specjalne dodatki. Najpopularniejsze tworzywa sztuczne to polietylen, polipropylen, polichlorek winylu i polistyren.

Wiadomości

Wytłaczanie w świecie biopolimerów

Wytłaczanie w świecie biopolimerów

Wytłaczanie należy do podstawowych metod przetwórstwa tworzyw polimerowych. Za jego pomocą wytwarza się przede wszystkim profile, w tym rury i płyty, które stosowane są głównie w budownictwie oraz folie używane w opakowaniach.

Rozwiązania Ishida dla linii

Rozwiązania Ishida dla linii produkcyjnych sałat

Firma Primaflor, jeden z wiodących hiszpańskich producentów świeżych produktów, rozszerzyła współpracę z Ishida. Korzysta z niezawodnej technologii ważenia, przeznaczonej do szybkiego i dokładnego pakowania mieszanek sałat.

Ruszyła kampania "Plastik

Ruszyła kampania "Plastik nie do pieca - piec nie do plastiku"

Dziś ruszyła kolejna edycja prowadzonej od kilku lat przez Fundacja PlasticsEurope Polska kampanii edukacyjno-społecznej pt. "Plastik nie do pieca - piec nie do plastiku", która przypomina o szkodliwości spalania odpadów w piecach, przydomowych kotłowniach i na wolnym powietrzu.

BASF Polska sygnatariuszem

BASF Polska sygnatariuszem Karty Różnorodności

BASF Polska jest pracodawcą, który w środowisku pracy aktywnie podejmuje działania w celu przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na wiek, rodzicielstwo, religię lub przekonania, płeć lub orientację seksualną, niepełnosprawność lub rasę, narodowość, pochodzenie etniczne.

Ciech: wyższe zyski mimo spowolnienia

Ciech: wyższe zyski mimo spowolnienia gospodarczego

Grupa Ciech wypracowała w trzecim kwartale 2020 roku wyższy znormalizowany wynik EBITDA (Z)1 niż przed rokiem (144 mln zł vs 132 mln zł), ponownie wyróżniając się na tle głównych światowych konkurentów z branży sodowej.

"Polski Recykling" o najistotniejszych

"Polski Recykling" o najistotniejszych problemach branży

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia "Polski Recykling" (19.11.2020) zajmie się m. in.: kwestią organizacji nowego systemu ROP, systemem depozytowo-kaucyjnym rozszerzony oraz obowiązkiem zabezpieczenia roszczeń dla zakładów recyklingu z instalacją i własnością gruntów.

Wydarzenia

Katalog firm » Tworzywa sztuczne

 
ML Polyolefins

ML Polyolefins

Regranulat PP, PE, Compounding, Odpady poprodukcyjne, kratka trawnikowa

Metro Firma Handlowo-Usługowa

Metro Firma Handlowo-Usługowa

Skup odpadów, sprzedaż regranulatów: PE, LDPE, PP, HDPE, PET

P.P.H.U. Orion Marek Landecki

P.P.H.U. Orion Marek Landecki

Skup, odzysk, przetwórstwo odpadów z tworzyw sztucznych, sprzedaż przemiałów

Polykemi AB

Polykemi AB

Tworzywa modyfikowane, compound, compoundy, compounding,

 

Oferty B2B » Tworzywa sztuczne

Ceny tworzyw sztucznych

HDPE wtrysk
4,45zł 1,60%
HDPE rozdmuch
4,58zł 0,66%
HDPE folia
4,44zł 1,37%
LDPE wtrysk
4,70zł 2,17%
LDPE folia
4,39zł 1,86%
LLDPE standard
4,60zł 2,22%
PP homo
4,80zł 1,69%
PP blok
5,13zł 1,18%
PP random
5,45zł 2,44%
PS HIPS
5,60zł 2,78%
PS GPPS
5,05zł 4,36%
PA PA6
11,07zł 1,56%
PA PA66
14,83zł 2,24%
ABS naturalny
7,07zł 1,67%
SAN transparent
8,60zł 6,01%
PMMA transparent
12,45zł 0,40%
POM naturalny
7,95zł 3,40%
PET butelkowy
3,43zł 4,57%
PC transparent
9,75zł 10,80%
Średnie ceny tworzyw z października 2020

Forum

Plastechopedia

Tworzywa sztuczne plastiki, polimery

Tworzywa sztuczne stanowią obszerną grupę materiałów o bardzo wielu zastosowaniach. Można je współcześnie spotkać na każdym kroku - są używane do produkcji opakowań, materiałów budowlanych, sprzętu elektronicznego i AGD; wykorzystuje się je w medycynie i rolnictwie, a także do wyrobu odzieży i zabawek. Ze względu na unikalne właściwości i łatwość przetwarzania…

Spawanie tworzyw sztucznych

to obok zgrzewania, najpopularniejsza metoda łączenia tworzyw termoplastycznych. Spawanie termoplastów polega na uplastycznieniu łączonych powierzchni i materiału łączącego (spoiwa, prętu spawalniczego) za pomocą ciepła i ciśnienia. Podgrzewa się przy tym powierzchnie powyżej ich temperatury topnienia i łączy razem pod ciśnieniem tak, aby powstała możliwie…