Tworzywa sztuczne

Tworzywa sztuczne to duża grupa materiałów wykorzystywanych w wielu zastosowaniach, np. do produkcji opakowań, materiałów budowlanych, sprzętu AGD, odzieży, zabawek, sprzętu medycznego. Polimery produkowane są na ogół z surowców kopalnych, a ich właściwości mogą być modyfikowane przez specjalne dodatki. Najpopularniejsze tworzywa sztuczne to polietylen, polipropylen, polichlorek winylu i polistyren.

Wiadomości

Irańskie firmy na targach

Irańskie firmy na targach Plastpol 2019

Firmy z Iranu sukcesywnie wchodzą na rynki europejskie. Pojawiają się również na kieleckich targach, z dużymi ekspozycjami, przywożąc ze sobą maszyny i prezentując nowoczesną produkcję tworzyw sztucznych.

Styropian.men podbija Europę

Styropian.men podbija Europę

Styropian.men, akcja edukacyjna Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu (PSPS), zainspirowała włoską organizację producentów EPS - AIPE do własnych działań propagujących zastosowanie płyt styropianowych w budownictwie.

Skóra na drodze do zrównoważonego

Skóra na drodze do zrównoważonego rozwoju

Najstarsze na świecie rzemiosło rękodzielnicze ma bogatą historię. Do dziś produkcja skór jest tyleż niezbędna, co kontrowersyjna. Oto, jak nowoczesna chemia i technologia trwale rewolucjonizuje produkcję skór.

Finansowanie inwestycji w

Finansowanie inwestycji w branży tworzyw sztucznych

Według raportu Siemens Financial Services dzięki cyfryzacji produkcji przedsiębiorstwa z branży tworzyw sztucznych mogą zyskać nawet 4,1 mld złotych do 2025 r. Jak branża może sfinansować potrzebne inwestycje? Na pytania odpowiada Anita Grygorowicz, z Siemens Financial Services.

VI Międzynarodowa Konferencja

VI Międzynarodowa Konferencja ETICS

W dniach 9-10 maja br. w Ożarowie Mazowieckim odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja ETICS, cykliczne spotkanie polskiej branży ociepleń, organizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) od 2014 roku.

Anwil na targach Plastpol

Anwil na targach Plastpol 2019

Anwil zaprezentuje swoją ofertę produktową podczas odbywających się w dniach 28-31 maja XXIII Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol.

Wysokiej klasy produkty plus

Wysokiej klasy produkty plus specjalistyczna wiedza!

Firma WTH GmbH ze Stade w Niemczech dostarcza nie tylko zamówione towary. Specjaliści z tego przedsiębiorstwa informują również kompleksowo o produktach i innowacjach: z ich punktu widzenia wybór danego surowca jest nie tylko kwestią ceny.

Wydarzenia

Katalog firm » Tworzywa sztuczne

 
Sinoma

Sinoma

Odbiór odpadów, surowce wtórne, skup, sprzedaż, recykling tworzyw sztucznych, regranulat PE, makulatura, tekstylia

K&K Recykling System Paweł Kuta

K&K Recykling System Paweł Kuta

Linie do recyklingu tworzyw sztucznych, regranulaty LDPE

RVG GmbH & Co.KG

RVG GmbH & Co.KG

Firma RVG z siedzibą w Bremen zajmująca się surowcami wtórnymi i regranulatami.

Zaptech Sp.J.

Zaptech Sp.J.

Regranulaty tworzyw sztucznych, folie, maszyny do recyklingu

 

Oferty B2B » Tworzywa sztuczne

Ceny tworzyw sztucznych

HDPE wtrysk
5,48zł 1,86%
HDPE rozdmuch
5,39zł 0,19%
HDPE folia
5,53zł 1,10%
LDPE wtrysk
5,52zł 1,10%
LDPE folia
5,11zł 0,39%
LLDPE standard
5,18zł 0,19%
PP homo
5,84zł 0,34%
PP blok
5,94zł 3,26%
PP random
6,25zł 0,95%
PS HIPS
6,68zł 0,30%
PS GPPS
6,27zł 0,64%
PA PA6
10,93zł 3,27%
PA PA66
12,83zł 3,90%
ABS naturalny
8,14zł 0,49%
SAN transparent
10,05zł 10,27%
PMMA transparent
14,20zł 2,27%
POM naturalny
8,20zł 0,73%
PET butelkowy
4,61zł 2,12%
PC transparent
12,50zł 1,05%
Wstępne ceny tworzyw z maja 2019

Forum

Plastechopedia

Tworzywa sztuczne plastiki, polimery

Tworzywa sztuczne stanowią obszerną grupę materiałów o bardzo wielu zastosowaniach. Można je współcześnie spotkać na każdym kroku - są używane do produkcji opakowań, materiałów budowlanych, sprzętu elektronicznego i AGD; wykorzystuje się je w medycynie i rolnictwie, a także do wyrobu odzieży i zabawek. Ze względu na unikalne właściwości i łatwość przetwarzania…

Spawanie tworzyw sztucznych

to obok zgrzewania, najpopularniejsza metoda łączenia tworzyw termoplastycznych. Spawanie termoplastów polega na uplastycznieniu łączonych powierzchni i materiału łączącego (spoiwa, prętu spawalniczego) za pomocą ciepła i ciśnienia. Podgrzewa się przy tym powierzchnie powyżej ich temperatury topnienia i łączy razem pod ciśnieniem tak, aby powstała możliwie…