Poka yoke dla form z rdzeniami hydraulicznymi.
Wtryskiwanie

20 lis 2012, 7:29 Jangdu

Witam wszystkich,

Szukam rozwiązań lub firm zajmujących się budową systemów zwiększających bezpieczeństwo formy z wieloma elementami kolizyjnymi.

Chciałbym dowiedzieć się czy możliwe jest założenie jakiś krańcówek, sensorów czy napisanie programu (sekwencji) rdzeni, które spowoduje zatrzymanie maszyny jeśli rdzenie są źle przyłączone lub wsuwają/wysuwają się w złej kolejności?

Z góry dziękuję za pomoc.

Jangdu

20 lis 2012, 8:11 Yellow

Witaj Jangdu

oczywiście że idzie pozakładać krańcówki na rdzenie a nawet jest to zalecane. Do tego idzie zamontować czujniki indukcyjne które także zdają egzamin.
Tak jak napisałeś idzie napisać sekwencję ruchu rdzeni że jeśli jeden z warunków nie zostanie spełniony to nie jest realizowany następny ruch.
Z podłączeniem hydrauliki jest tak że musisz wybadać jak następuje ruch rdzeni żeby nie było kolizji i montujesz końcówki męskie i żeńskie w celu eliminacji błędnego podłączenia.Końcówki wymieniasz na formie (jedna żeńska i jedna męska oraz na maszynie to samo). Robisz opis na wężach i nie powinno być problemu.

20 lis 2012, 8:17 Yellow

Aha i jeszcze jedno. Możesz sprawdzać pozycję rdzeni robotem. Piszesz tak samo warunek że zezwalasz maszynie na ruch rdzenia i jeśli nie będzie on wykonany bądź jak nawet go wykona a nie będzie potwierdzenia w postaci sygnału to maszyna się zatrzyma.

Pozdrawiam
Yellow

Rachela

20 lis 2012, 11:24 Technikplast

Witam;

Można zabezpieczyć rdzenie na kilka sposobów ,czujniki krańcowe , czas + czujnik , robot . Wszystko zależy od możliwości maszyny . Można również zastosować zabezpieczenie niezależne .W przypadku problemów służymy pomocą .

Pozdrawiamy

20 lis 2012, 20:35 Serwis24h

Witam.Dla bezpiecznej pracy takich systemów
dobrze jest zdublować zabezpieczenia konstrukcją
formy{zapadki na suwakach lub rdzeniach}.
Trzecim zabezpieczeniem może być odpowiednie
ustawienie ciśnień.Ten ostatni sposób{najpewniejszy}
niestety nie zawsze jest możliwy do zastosowania.
Powodzenia.

20 lis 2012, 20:45 Iebm

Najprostrze jest zastosowanie krańcówek rdzeni , które po właściwym ustawieniu do wtrysku pozwolą na start zamykanie formy ( + KZ formy oczywiscie)Odpowiedz Nowy temat