Potrzebuję porady
Wytłaczanie

28 wrz 2012, 20:00 Ar2r_w

Witam. Jak w temacie. Posiadamy wytłaczarki jednoślimakowe, bez odgazowania na środku plastyfikatora, czy taki sprzęt nadaje się do przetwórstwa PVC, PVC spienionego? Maszyny przyszły z głowicami do wytłaczania rur, niestety bez kalibratorów, które trzeba by było ewentualnie dokupić.

29 wrz 2012, 20:39 Iebm

Powinny mieć odgazowanie z racji wąskiego zakresu temperaturowego przetwórstwa PVC. Ludzie stosują maszyny bez odgazowania , co skutkuje jego silnym zgazowaniem , a brak odciągnięcia par wody dodatkowo komplikuje sprawę . Duzo zależy od wydajności maszyny

29 wrz 2012, 21:54 Ar2r_w

Próbowaliśmy przetwarzać na nich kompozyt drewno/PVC (suszonego, żeby ograniczyć udział pary wodnej)co zakończyło się utratą ślimaka i formy, cóż nikt u nas nie miał wcześniej doświadczenia z ekstruzją, a nauka na błędach boli. Myślałem jednak, że odciągnięcie pary wodnej ma znaczenie przy mieszankach z drewnem, a nie przy przetwarzaniu czystego PVC. Do czego w takim razie moglibyśmy użyć tych maszyn? Pewnie PP, PE ale może coś jeszcze?

Radzim

29 wrz 2012, 22:09 Iebm

Akurat tak się zdarza że mam bardzo duże doswiadczenie w WPC , uruchomiłem technologię produkcji WPC w oparciu o PVC na dość duzą skalę w zeszłym roku . Każdy polimer do przetwórstwa powinien zawierać jak najmniejszą ilość wody , a niektóre szczególnie - PET , PVC. Użyłem malutkiego extrudera do wytłaczania bardzo małych profili wpc , ale też miałem kłopoty ,

przede wszystkim trzeba sprawdzić geometrię ślimaków i L?D. jest wiele tworzyw extrudowalnych , poza tym rzeczywiście niektóre profile z PVC dadza się wytłoczyć bez odgazowania , chiciaż jak wcześniej napisałem brak odgazowania komplikuje sprawę . PVC spieniane nieźle wychodzi :) Do tego PS , PC , soft PVC

30 wrz 2012, 19:09 Ar2r_w

Skupiliśmy się na odgazowaniu, a jak się ma to, że maszyna jest jednoślimakowa do przetwarzania PVC lub WPC? Czy są jakieś przeciwwskazania? Nie ukrywam, że przetwórstwo tych materiałów interesowałoby nas najbardziej.

30 wrz 2012, 22:30 Iebm

WPC oparte na PVC przetwarzam na jednoślimakowych i dwuślimakowych extruderach z odgazowaniem .PVC w postaci dryblendu na dwuślimakowych , granulaty z PVC na jedno i dwu0 ślimakowych

Pozdrawiam

1 paź 2012, 0:33 Profigips

PVC bez większych problemów daje się wytłaczać bez odgazowania. W wytłaczarkach jednoślimakowych musicie użyć granulatu a nie proszku. Przy doborze odpowiednich temperatur nie ma mowy o żadnym zagazowaniu.
Tak jak napisał IBEM aby rozszyfrować do jakiego surowca są przeznaczone Wasze maszyny trzeba znać budowę ślimaka. Inaczej jest wykonany ślimak do PVC, inaczej ślimak do PP.

1 paź 2012, 9:10 Iebm

Profi , zgadzam się z Tobą że można wytłaczać PVC , a nawet WPC bez odgazowania . Niemniej z odgazowaniem detale są lepszej jakości , bo odciągasz przed strefa sprężania wszystkie niepotrzebne gazy .

1 paź 2012, 18:49 Ar2r_w

Dziękuję za porady. Pozdrawiam

2 paź 2012, 19:45 Macron51

Witam.
Ja również bez problemu przetwarzałem PVC spienione na jedno ślimakowej wytłaczarce gliwickiej fi 60. Myślę, że przy twardym PVC bardzo ważny jest stopień sprężania o czym koledzy nie wspomnieli.
PozdrawiamOdpowiedz Nowy temat